Block.one sanal bir hackathon, COVID-19 sonrası dünyada çözümler üretmeyi dört gözle bekliyor.

Block.one Değişim için Kodlama ’Sanal Hackathon

Block.one sanal bir hackathon, COVID-19 sonrası dünyada çözümler üretmeyi dört gözle bekliyor. Blockchain yazılım yayıncısı Block.one, 24 Nisan'da EOSIO Sanal Hackathon “Değişim için Kodlama”nın 1 Mayıs 2020'de resmen açılacağını duyurdu.

1 Haziran 2020'ye kadar sürecek olan sanal hackathon'un temel amacı, pandemi sonrası dünyada yeni zorlukların çözülmesine yardımcı olan blockchain tabanlı çözümler toplamaktır.

Organizatör şirket, bu tür girişimlerin COVID-19 krizinden etkilenen topluluklara destek olarak tasarlandığını vurgulamaktadır. İnanç, blockchain teknolojisinin bu çözümleri sağlamada önemli bir rol oynayacağıdır.

Block.one'daki geliştirici ilişkileri başkanı Serg Metelin, dünyanın “benzeri görülmemiş zorluklarla” karşı karşıya olduğunu ve bu nedenle toplumun kolektif bilgeliğine başvurduklarını belirtti.

Metelin, hackathon'un, insanların ve şirketlerin pandeminin diğer tarafında daha da güçlenmelerine yardımcı olan yenilikçi çözümlere öncülük etmesine yardımcı olabileceğini de sözlerine ekledi.

Block.one’un geliştirici ilişkileri başkanı, dünya çapında birçok şahsen hackathon'a ev sahipliği yaptığını vurguladı. Tamamen dijital bir etkinlik olarak, bu şirket için yeni bir zorluktur:

“Bu karşılaştığımız son kriz olmayacak, bu nedenle hedefimiz, şimdi öğrendiklerimize odaklanarak geleceği çözmek. Her ne kadar bu bir rekabet olsa da, eldeki en acil zorluklarla başa çıkmak için aynı hedef kapsamında bir araya gelen katılımcılar arasında yüksek düzeyde bir işbirliği bekliyoruz. Daha önce EOSIO Global Hackathon serisinde gördük ve bu Sanal Hackathon'da daha da fazlasını bekliyoruz. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ