Blockstack - “merkezi olmayan bilgi işlem ağı ve uygulama ekosistemi”, son blog yazısında, platformlarına bir milyon kullanıcı edinme konusunda büyük bir kilometre taşına ulaştıklarını açıkladı.

Blockstack, Çılgın Bir Kullanıcı Büyümesi Olduğunu Bildiriyor – Gerçekçi mi?

Blockstack - “merkezi olmayan bilgi işlem ağı ve uygulama ekosistemi”, son blog yazısında, platformlarına bir milyon kullanıcı edinme konusunda büyük bir kilometre taşına ulaştıklarını ve 2017 yılına göre 6,8 milyon dolar ek finansman elde etmelerine izin verdiklerini açıkladı.

Platformun meteorik büyümesine ilişkin bu şok edici haberin, kripto endüstrisindeki analistlerin şüpheciliğini çektiğini ve bazılarının basit bir para yakalama gibi gördüklerini belirtmek de önemli.

Blockstack, Eşi Görülmemiş Bir Kullanıcı Büyümesi Görüyor, Büyük Kripto Fonlarının Kilidini Açıyor

Son zamanlarda, Blockstack'ın bir milyon doğrulanmış kullanıcı kilometre taşını geçtiği ve böylece 2017'de kripto token artışından sonra kilitlenen başarıya dayalı fonlamada 6.5 milyon dolara erişmelerine izin verildiği açıklandı.

Blockstack, STX olarak adlandırılan platformlarıyla ilişkili kripto tokenı için İlk Koin Teklifini gerçekleştirdiğinde, sadece başarılarına dayanarak yatırımcılardan toplanan fonların bir kısmına erişmelerine izin verecek yasal bir mekanizma yerleştirdi.

Bu tür bir sistem ekibi hızlı bir şekilde hedeflere ulaşmaya teşvik eder ve yatırımcılara gönül rahatlığı sunar.

Buna rağmen, bazı analistler şirketin kilitli fonlara erişmek için büyümeleri hakkında yalan söylüyor olabileceğinden, bu sistemin değeri sorgulanıyor.

The Block Araştırma Direktörü Larry Cermak, Blockstack’ın muazzam kullanıcı büyümesi hakkındaki haberlere atıfta bulunurken son zamanlarda bir tweet'te bu olasılığı değerlendirdi:

“Blockstack'ın görünüşe göre bir milyon doğrulanmış kullanıcısı var, bu da onlar için 6,8 milyon dolar kilidini açıyor. Bu, Bitcoin aktif adreslerinden daha fazlası. Blockstack'ın Twitter'da 36 bin'den az takipçisi var. Ancak, bir milyon doğrulanmış kullanıcısı var. ”

Blockstack, Kullanıcıların "Kullanıcı Adları" İle Aynı Olmadığını Açıklığa Kavuşturuyor

Bir milyon kullanıcının olmasıyla ilgili duyurularının geri tepmesi, onları bir takip blog yayınında tartışmaya yöneltti ve bunun, ilk tesislere uyduğunu iddia eden kullanıcılara değil, kullanıcılara 1 milyondan fazla kayıtlı kullanıcı adında yer aldıklarını belirtti.

“Blockstack PBC, 1 milyondan fazla kayıtlı kullanıcı adında yer aldı… Bununla birlikte, kayıtlı kullanıcı adları günlük aktif kullanıcılarla aynı değildir ve hiç böyle sunulmamıştır. 2017'de, kendilerine dayatılan kilometre taşında kullanıcıların yasal tanımını oluştururken, bir kullanıcıyı kesin olarak blok zincirinde kayıtlı bir kullanıcı adı olarak tanımladık.”

 Bu tartışma aynı zamanda yatırımcıların bir kripto projesinin ölçülebilir ilerlemesini doğrulamanın zor olduğu gerçeğine de ışık tutuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ