Abu Dhabi Menkul Kıymetler Borsası

Abu Dhabi Menkul Kıymetler Borsası Sorunları Kripto ve Blockchain Üzerine Düşünce Kağıdı

Abu Dhabi Menkul Kıymetler Borsası (ADX),  dijital varlıkları yayınlamak için kripto para birimi ve blockchainaltyapısı  üzerine bir düşünce yazısı yayınladı  , Emirati hükümet  haber ajansı WAM 6 Kasım'da rapor etti.

Belgenin, Merkezi Menkul Kıymetler Mevzuatı ile işbirliği  içinde ve Uluslararası Menkul Kıymetler Hizmet Birliği (ISSA) himayesinde verildiği bildirildi  . Bu makalenin yayınlanmasında, ADX, dijital varlıkların yayınlanması için gerekli teknik ve operasyonel kriterleri belirlemeye   ve kripto varlıklarını sunmada finansal kurumları desteklemeye çalışmaktadır.

ADX CEO'su Rashed Al Blooshi'ye göre, bu değişim “konvansiyonel varlıklardan bölgedeki büyük ve hızlı gelişmelere tanıklık eden daha şifreli varlıklara geçişi yönetme çabalarını sürdürüyor.” Al Blooshi, aynı zamanda pazar altyapısının iyileştirilmesinin önemini de vurguladı. Yatırımcı güvenini artırmak ve piyasayı parçalanmadan korumak için yönetişim standartlarının geliştirilmesi.

Booshi, ISSA Merkezi Menkul Kıymetler Depositories Çalışma Grubunun bir üyesi olarak, ADX'in blockchain projelerinin daha da geliştirilmesi ve uygulanması üzerinde çalışacağını belirtti.

Ekim ayında, Birleşik Arap Emirlikleri ( BAE ) ulusal menkul regülatör  sözü  o Başlangıç Para Teklifleri (sunmayı planlıyor ICO Abu Dabi ve işbirliği, ajans bildirildi uluslararası danışmanlarla ICO'lara için düzenlemeler hazırlıyor 2019 yılında sermaye piyasaları için) Dubai borsaları, “Menkul Kıymetler ve Emtialar Kurumu'nun ICO'ları menkul kıymetler olarak kabul etmeyi onayladığı tarihten beri ICO ticaret platformları geliştirmeye.

Eylül ayında, BAE başkenti Abu Dhabi'nin mali düzenleyicisinin başkanı, kripto paranın zarar görmesi ve çalınması, imajını bir varlık olarak olumsuz etkilediğinden, kripto para birliğinin “doğru” uluslararası düzenlemesini istediğini duyurdu . Abu Dhabi Global Market'in Finansal Hizmetler Düzenleme Kurumu Başkanı Richard Teng, “Bu alanın düzgün bir şekilde düzenlenmesi gerekiyor, aksi takdirde mali suç riski var” dedi.

- AltcoinToday.com

Shutterstock aracılığıyla fotoğraf.

Kaynak:  Cointelegraph

Bu yazının orjinal kaynağını göster. https://altcointoday.com/abu-dhabi-securities-exchange-issues-thought-paper-on-crypto-and-blockchain/
Arkadaşlarınla paylaş