Daha önce söylentilere rağmen, Blockchain tabanlı hizmetler Amazon Web Hizmetleri (AWS) tarafından yakın zamanda sunulmayacak.

Amazon web sitesi CEO’su Andy Jassy, bu açıklamayı, Amazon Web Hizmetleri’nin Kasım ayının sonlarında Las Vegas'ta düzenlenen yıllık olağan geliştirme konferansı sırasında yaptı. Jassy, Blockchain teknolojisinin "dağıtılmış defterin ötesinde" sınırlı sayıda kullanım bloğunun bulunduğunu iddia ederek görüşlerini dile getirdi. "Bu teknoloji oldukça havalı fakat şu an için kullanmayı düşünmüyoruz" diyerek şirket politikası konusunda da tiyolar verdi.

Andy Jassy'e göre, Blockchain'in çözmesi gereken sorunları ve araması gereken bir takım başka çözümler var. Şimdiye kadar mevcut olan dağıtık defterlerin çoğunun çok sınırlı yeteneklere sahip olduğunu vurguladı. Ve bunun henüz kendi operasyonları için yeterli olmadığını dile getirdi.

Bununla birlikte, Jassy gelecekte Blockchain tabanlı bir ürün üzerinde çalışma olasılıklarının üzerindeki kapıyı da tamamen kapatmadı. Blockchain'in müşterilerine fayda sağlayabileceği yollarla ilgilendiklerini dile getirdi ve şunları söyledi:

"Müşterilerin nihai olarak o noktaya gelindiğinde ne yapacaklarını merak ediyoruz."

Amazon ve rakiplerin Blockchain çabaları
Amazon Web Hizmetleri'den farklı olarak, Microsoft ve International Business Machines (IBM) gibi rakipler Blockchain hizmetleri ve dağıtık defterlere ilişkin agresif ilerleyen projelere sahip. Son birkaç ay boyunca, bu şirketler müşterileri ile işbirliği içinde birkaç Blockchain servisi ve pilot proje başlattı. Bu durum ortaklık yapılan altkoinlerde de belli bir hareketlilik yarattı.

Amazon Web Hizmetleri'nin kısa bir profili
Amazon Web Hizmetleri, büyük çevrimiçi perakende platformu Amazon.com'un bir yan kuruluşudur. Şirket, müşterilerine web hizmetleri şeklinde bilgi teknolojisi altyapı hizmetleri sunmaktadır. Şirketin ürün ve çözümleri arasında depolama ve içerik dağıtımı, bulut bilişim, veritabanları, analiz, uygulama hizmetleri ve mobil hizmetler yer alıyor.

Bu yazının orjinal kaynağını göster. https://cointelegraph.com/news/amazon-web-services-wont-launch-blockchain-based-services-says-ceo-andy-jassy
Arkadaşlarınla paylaş