Önümüzdeki aylarda Bitcoin'e bağlı vadeli işlem hizmeti vereceğini açıklayan üç şirketten biri olan Cboe Global Markets Inc. başkanı Chris Concannon; bitcoin vadeli işlemleri hizmetinin, hem kullanıcılarının yoğun isteğine bir cevap olarak hem de kendilerinin dijital para birimlerinin önümüzdeki on yıllarda bütün dünya çapında büyüyeceğine olan inançlarından ortaya çıktığını belirtti.

Ve inanıyorum ki uluslar da kısa zamanda kendi para birimlerini dijital para birimlerine dönüştürecekler. Bu sebeple bu gün attığımız bu adım geleceğe yönelik büyük bir adımdır.

diye ekledi cuma günü Bitcoin vadeli işlem hizmetlerini duyurdukan sonra verdiği röpörtajda.

Cboe Global Markets bir kaç ay önce, müşterilerinin taleplerine yanıt olmak adına ürün sunmak için Amerika'nın Emtia Vadeli İşlem Komisyonu ile görüşmeye başlamıştı, zaten hızla büyüyen bir pazarın gelişmesinde doğal bir adımdı ve kazançların yanı sıra, fiyat düşüşlerine de bahse girilebilmesi, fiyatları bu kadar oynak bir pazarın hareketlerinin biraz yumuşamasını sağlayabilir.

"Bizim öngörümüz önümüzde ki on yıl içinde kripto paralar, hem varlık olarak hemden içerdikleri para birimleri olarak patlama yaşayacaklar."  Chris Concannon


Bu yazının orjinal kaynağını göster. https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-12-01/bitcoin-futures-seen-as-bet-digital-money-will-take-over-world
Arkadaşlarınla paylaş