BEA sınırları içerisinde kayıtlı ilk resmi kripto para borsası kısa bir zaman içerisinde faaliyete geçecek.

Dubai için ilk resmi kripto borsası

Dubai'ye yeni bir kripto para birimi geliyor. Bu, ülkedeki ilk resmi kripto para birimi olacak.

Dubai'ye yeni bir kripto borsası

Yerel medya haberlerine göre Al Zarooni Group ve Crypto Bulls, finans dünyasında Dubai'nin en önemli gelişmelerden biri olarak gösterilen Crypto Bulls Exchange isimli yeni bir kripto borsasını faaliyete geçirmek için bir araya geldiklerini duyurdu.

Al Zarooni şirketinden Suhail Al Zaroon şöyle bir açıklamada bulundu:

“Tüm finansal teknolojiler ve yatırımcılar kripto & blok zinciri endüstrisini dört gözle bekliyor ve BAE'deki tüm dünyadan gelen küresel yatırım fırsatını elde etmek isteyenler için bu dönüm noktası olacak.”

Ortak girişim, Foundation, Crypto Bulls ve Gulf Coin Gold (GCG) arasındaki işbirliğinin sonucudur. Crypto Bulls Exchange'in kurucusu ve CEO'su Shasha Gupta, sektörün bölgede büyümeye devam ettiğini ve son altı ayda 200 bini aşkın tüccarın kazanıldığını söyledi. Borsa, yerel para biriminde, Arap Emirliği Dirhemi (AED) 'de fiat ticaret çiftleri sunacak. Ancak belirli çiftlerle ilgili herhangi bir ayrıntı basında şuan için yer almadı.

Gupta, “BAE hükümetinden bu benzersiz destekle, Crypto Bulls'un Asya ve Orta Doğu'dan kriptoda çok sayıda yabancı yatırım çekebileceğini” de sözlerine ekledi.

Birleşik Arap Emirlikleri, kripto ve blockchain endüstrileri için dünyanın en iyi noktalarından biri olma iddiasıyla Malta, Singapur ve Güney Kore'nin saflarına katıldı. 2021 yılına kadar blok zinciri tarafından ele alınan tüm hükümet işlemlerinin % 50'sine sahip olmayı hedefleyen BAE blok zinciri stratejisini başlattı.

Bu vizyonu gerçeğe dönüştürmek için dijital değerler denklemde yer almalıdır ve kripto paralarla ilgili son düzenlemeler yayınlanmalıdır. Emcash adında bir devlet destekli dijital para birimi de boru hattında. Dubai kapılarını kriptoya açarken, büyük (fintech finans teknolojisi) şirketlerini de ülkeye çekebilecek.

Ripple Dubai'ye yeni bir ofis açıyor

Ripple, 2018 yılının bitimine yakın Dubai'de bir ofis açacağını açıklayan ilk şirketlerden biri oldu. Ripple'in küresel altyapı inovasyon müdürü Dilip Rao, geçtiğimiz hafta Global İslami Ekonomik Zirvesi'nde konuştu ve şirketin hâlihazırda bölgedeki birçok finans kurumu ile ortaklık kurduğunu belirtti. 

“Şu anda Suudi Arabistan'da, ikisi Kuveyt'te, biri Bahreyn'de, biri Umman'da, bir çift BAE'de gerçekten en hızlı büyüyen pazarımız olan üç bankamız var.”

Ripple'ın Dubai'de bir ofisi açma kararı, bölgenin artık blockchain ve kripto pazarı konusunda bir güç merkezi haline gelmesiyle sürpriz olmadığını söylemek mümkün.

Arkadaşlarınla paylaş