IOTA fiyatı, IOTA tarafından geliştirilen ve birçok çevre tarafından çok beğenilen Data Marketplace'in piyasaya sürülmesine ilişkin duyuruların hızlanmasıyla bu ay yaklaşık yüzde 600 oranında arttı. Son bir haftada ise bu oran %100'ün üzerinde.

IOTA, Fırtınalardan Beşinci Büyük Pazar Payına

Bir ay önce, IOTA fiyatı sadece 0,37 dolarla değerindeydi, ancak önümüzdeki üç hafta boyunca istikrarlı bir tırmanış göstererek sonunda 27 Kasım'da dolar ile parite edilebilir seviyeye geldi. Ertesi gün IOTA fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı ve yükselmeye devam etti.

Şu anda, IOTA fiyatı yedi günlük bir artış olan %164'lük bir global ortalamayla 2.48 dolardan işlem görüyor. IOTA'nın şu anda 6,9 milyar dolarlık bir pazar payı var, bu da kripto paralar arasında beşinci sırada olması anlamına geliyor. Dördüncü sıradaki Ripple arkasına yerleşen IOTA ile Ripple arasında fark 3 milyar doların altına inmiş durumda.

Microsoft Ortaklığından Sonra IOTA ile Boğa Piyasasına 

Bu haftaki artış, IOTA'nın Data Marketplace'inin duyurusu ile bağlantılı görünüyor. Yatırımcılar IOTA’ya ve üzerine inşa edildiği Tangle tabanlı bir çözüme oldukça iyimser yaklaşıyor gibi görünüyor.Internet of Things (IoT) ekonomisinin "petrolü" olan IOTA, 28 Kasım'da açıklanan Data Marketplace demosu ile iki ay sürecek ve Microsoft, Samsung, Cisco ve Volkswagen de dahil olmak üzere sayısız büyük şirket ile bir iş ortaklığını test etmiş olacak.

Microsoft yöneticilerinden Omkar Naik, IOTA Vakfı web sitesinde yayınlanan bir bildiride, "Bu yeni nesil teknolojiyle birbirine bağlı ve daha akıllı bir dünyaya hız vereceğiz. Ayrıca blok zincirin de ötesine geçerek bu yenilikleri gerçek dünya çözümleri haline dönüştüreceğiz ve uygulamaları pilot müşterilerimizle test edip, IOTA’nın gerçek bir projeye dönüşmesini teşvik edecek" dedi.Duyuru, IOTA işlem hacmini tarihi seviyelere çıkardı. Geçtiğimiz 24 saatte, borsalarda 800 milyon dolardan fazla hacimde IOTA alım satımı yapıldı. Birçok yeni altkoin ile karşılaştırıldığında, IOTA’nın yarısından çoğu, küresel ortalamalara kıyasla, birçok altkoinin geleneksel para karşılığının belirlediği Koreli borsalarda değil, Bitfinex üzerinde yoğunlaşıyor. Yani bu durum daha global ölçekte ve batıda da ciddi ilgi gördüğünün de göstergesi. 

Bununla birlikte, hala Asya tüccarları arasında da IOTA için önemli bir talep var. IOTA hem Binance hem de Coinone'da en yüksek hacimli işlem çiftini elinde tutuyor ve iki IOTA çifti OKEx üzerinde ilk 10'da yer alıyor.

Bu yazının orjinal kaynağını göster. https://www.cryptocoinsnews.com/iota-price-explodes-after-microsoft-partnership-announcement/
Arkadaşlarınla paylaş