FINMA Zorlu Kısıtlamaları Ayarlıyor

Kripto varlıkları% 800'lük bir düz risk ağırlığına tahsis edilmelidir - İsviçreli mali bekçi, FINMA, finansal kurumlara danışmanlık yapıyor.

FINMA Zorlu Kısıtlamaları Kaldırıyor

Kripto varlıkları% 800'lük bir düz risk ağırlığına tahsis edilmelidir - İsviçreli mali bekçi, FINMA, finansal kurumlara danışmanlık yapıyor.

İsviçre Finansal Piyasalar Denetleme Kurumu ( FINMA ), henüz kripto varlıkların Basel III sermaye gereksinimlerine nasıl birleştirilmesi gerektiğine dair resmi bir duruş sergilemedi.

Ancak, swissinfoch tarafından daha önce bildirildiği üzere, FINMA, İsviçreli mütevelli ve muhasebecileri temsil eden bir dernek olan EXPERTsuisse'ye bir mektupta, kripto varlıklarının, bankalar tarafından piyasa değerinin sekiz katı kadar risk ağırlıklı olması gerektiğini söylerken, “kayıp-emiciliğini” hesapladı. sermaye arabellekleri.

Mektupta belirtildiğine göre:

FINMA son zamanlarda bankalardan artan sayıda soruşturma aldı ve kripto-aktiflerde pozisyonları olan menkul kıymetler satıcıları, sermaye yeterliliği gerekliliklerine, risk dağıtım düzenlemelerine ve kısa vadeli likidite oranlarının hesaplanmasına ilişkin düzenlemelere tabidir.

FINMA, finansal aktörlere Basel Bankacılık Denetimi Komitesi'nin tavsiyeleriyle birlikte, dijital varlıkların “pozisyonların bankacılıkta mı yoksa ticaret defterinde mi tutulup tutulmadığına bakılmaksızın, piyasa ve kredi risklerini karşılamak için% 800'lük bir yassı risk ağırlığı tahsis edilmesi gerektiğini” tavsiye ediyor.


Kripto'da Cap-Alım Satım

% 800'lük bir risk ağırlığı, aralığın üst ucuna doğrudur. Bu, FINMA'nın kripto para birimlerini uçucu kazanç sınıfı olarak gördüğü anlamına gelir . Uzmanlara göre, bu cryptocurrency ticaret hedge fon piyasa etkinliği ile eşit koyar.

Bitcoin şu anda 6400 $ civarında fiyatlandırılırken, bir banka riske dayalı değerin hesaplanması için değerini defterlerinde 50.000 $ olarak düşünmelidir. Banka, kripto para ticareti yaparken olası zararları karşılamak için büyük bir sermaye parçasını bir kenara bırakmalıdır.

Regülatör ayrıca kripto paralı işlem ticareti için bir sınır belirlemiştir. FINMA, hem uzun hem de kısa pozisyonlar eklerken toplam sermayenin% 4'ünü önerir. Kurumlara limiti vurduklarında rapor vermeleri önerildi.

Düzenleyici, kripto para birimlerinin akıcılık oranlarını bulurken oldukça likit bir varlık olarak kabul edilemeyeceğine inanmaktadır (nakit veya sermaye bankaları kısa vadeli zararları karşılamak için bir kenara kalmalıdır).

Hangi kurumlar başvurur?

Geleneksel finansal kurumlara ve bankalara ek olarak, kılavuzlar İsviçre'de kurulmuş olan kripto bankalarına da uygulanabilir .

SEBA, bir bankayı kripto tabanlı hizmetlerle birlikte çalıştırabilmek için lisans başvurusunda bulunan bankalardan biridir. SEBA CEO'su Guido Bühler'in bildirdiği gibi swissinfo.ch:

SEBA, kripto varlıkların nasıl ele alındığı ve tutulduğu konusunda belirli modeller için haklı olabilecek yönergeleri kabul eder. Kılavuzların SEBA'nın iş modeli üzerinde sınırlı bir etkisi olduğuna inanıyoruz.

Bitcoin Derneği İsviçre, kripto hizmetler için müşteri taleplerinin artan sayıda olmaso ve yol boyunca onların girişini sağlayan bankalar görmek cesaret vericidir.”dedi. Kazançların artık tek bir merkezin gözaltında tutulmadığı ancak ondan sonra blok zincirinde tutulduğu gelecek on yıl içinde görülecektir. ”

Basel komitesinin, 26-27 Kasım tarihlerinde, geleneksel finans kurumlarındaki kripto paralar konusundaki tavrıyla karşı karşıya kalacağı öngörülmektedir.

FINMA tarafından belirlenen kurallar hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Bu yazının orjinal kaynağını göster. https://www.livebitcoinnews.com/swiss-financial-regulator-recommends-high-crypto-risk-coverage/
Arkadaşlarınla paylaş