Bitcoin'in göz alıcı fiyat hareketlerinden sonra pazarın balon bölgesine girdiğini söyleyen bazı gözlemciler var.

Ancak Angel List'in kurucu ortağı Naval Ravikant, tamamen karar vermemekle birlikte daha az alarm verici bir görüşe sahip. Naval, San Francisco'daki Token Zirvesi'nde "Para, para etmeyen ve asla patlamayan bir balon" diyerek durumu ifade etti.

Katılımcılara şunları söyledi:

"Bu fikirbirliğine varılmış birhalüsinasyon."

Bitcoin’e ilginin arttığını belirten Ravikant, insanların haklı olarak sahip oldukları serveti büyütmek istediği içerisinde olduğunu söyledi. Merkez bankaları, Ravikant'ın "büyük para basma deneyi" dediği şeyi gerçekleştirdikçe, çoğu tasarruf hesabı yavaş yavaş sıfıra doğru geri döndüğünden, halk paralarını depolamak ve büyümek için alternatif yerler ve değerler arıyor.

Bitcoin ve diğer protokoller, daha az gelişmiş kripto para birimleri bile önemli kazançlar elde ettiğini ortaya koyuyor.

"İnsanlar para sorunlarını çözmek için çözüm arıyorlar" dedi.

Ancak aynı zamanda, kripto endüstrisinin bazılarının aşırı yüklendiği konusunda uyarıda bulundu. Özellikle Ravikant, pazarın ademi merkeziyet anlayışına fazla inançlı olduğuna inanıyor.

"Çok balocuklu bir ortamda olduğumuzun bir göstergesi, önemsiz olan çok yüksek değerlerde ticaret yapan bir sürü tokena sahibiz" dedi. "Şu anda, sanırım pazar kaliteyi ayırt edici nitelikte değil." dedi.

Farklı farklı koinlerin farklı farklı ihtiyaçlara çözüm olduğunu ifade eden Ravikant.

"Eğer paranın ne olduğunu yeniden tanımlayabiliyorsanız, bu bir trilyon dolarlık bir keşif olurdu." diyerek sözlerini tamamladı.
En son 07.12.2017 11:06:11 tarihinde güncellendi.
Bu yazının orjinal kaynağını göster. https://www.coindesk.com/angellists-naval-ravikant-token-summit-bitcoin-solves-money-problems/
Arkadaşlarınla paylaş