Popüler kripto para borsalarından biri olan OKCoin, muhtemelen önümüzdeki ay içerisinde Güney Kore'de bir borsa açmayı planlıyor. Haber The Koren Times üzerinden paylaşıldı ve Pekin merkezli olarak faaliyet gösteren OKCoin Güney Kore borsasına girmek için kendisine çalışma arkadaşları ve partnerler bulmuş bile.

OKCoin kripto para borsası, 2013 yılında Çin'in Pekin eyaletinde kuruldu. Çin'de yaşanan düzenlemeler sebebiyle yaşanan rahatsızlık sonucunda, OKCoin ulusal piyasalara girmek için kolları çoktan sıvadı bile.

Şimdiden OKCoin Korea borsası tamamen resmi olmasa da yayına alındı. Ancak şuan sadece kripto paralar için ön satış işlemleri yapılıyor. OKCoin Kore pazarında 60'tan fazla kripto para için destek sağlayacak.

OKCoin CEO'su Cho Jung-hwan röportajında verdiği bir demeçte, Kore için gerekli olan yasal hazırlıklar tamamlandı ve eminiz ki herhangi bir problem yaşamayacağız.

Güney Kore, bilindiği üzere kripto paraların çokça bilindiği ve pazarın büyük bir kısmının bulunduğu bir ülke konumunda. Burada yeni bir borsa açılması ve 60'tan fazla kripto parayı desteklemesi Kore halkı için yeni ve alternatif bir seçenek olacak. 

Bu yazının orjinal kaynağını göster. https://www.coindesk.com/okcoin-to-launch-cryptocurrency-exchange-service-in-south-korea/
Arkadaşlarınla paylaş