Ünlü altın satıcısı ve tedarikçisi APMEX tarafından yapılan bir açıklamaya göre, artık dijital altın olarak kabul edilen Bitcoin ile gerçek altın satın almak mümkün. Şirket bu durumun anonimlik isteyen müşteri talebi olduğunu belirtti.

Açıklamaya göre şirket, BitPay ticaret hizmetleri ile entegre oldu ve şimdi ünlü kripto para birimini kabul edebiliyor. Bu güne kadar satışlarda, alıcılara sadece nakit ödemelerde % 4'lük indirimler yapılıyordu. Aynı indirim oranı Bitcoin sahipleri için de uygulanacak. Açıklama, Bitcoin'in neden şirket için makul bir ödeme biçimi olarak kabul edildiğini açıklayarak devam ediyor:

"Alıcılar Bitcoin ile neredeyse her yerden istediğiniz zaman, çoğu kredi kartıyla olduğu gibi satın almalar yapabiliyorlar. Bitcoin önde gelen bir kripto para ve çok değer kaybetmeden dünyanın her yerinde kabul gördüğünden, uluslararası ve global siparişler önemli ölçüde daha kolay hale geliyor. Ayrıca birçok müşteri Bitcoin ile ödemeyi tercih ediyor, çünkü Blockchain teknolojisi onlara anonim kalabilme imkanı veriyor."

Altın veya dijital altın

Site, Bitcoin sahiplerine değerli metallerle yatırımlarını çeşitlendirme şansını sunarken, bir taraftan da kripto dünyasındaki pek çok kişi Bitcoin yatırımlarının fiyatını son haftalarda inaılmaz seviyelerde patlama yaptığını gördü. Ortalama piyasada fiyat şu anda 15.000 dolardan fazla, bu seviyelerde tuttuğunda birçok yatırımcı ve yenileri Bitcoin’e ilgisini sürdürebilir ve dijital altın daha da büyüyebilir gibi görünüyor. 

Altın gibi geleneksel bir yatırım enstrümanı konusunda uzun yıllardır piyasada önemli bir yerde olan APMEX'in Bitcoin ile ödemeleri kabul etmesi de Bitcoin'in her geçen gün kat etttiği muhteşem yolun artık gözardı edilemez hale geldiğini gösteriyor.

En son 09.12.2017 12:51:55 tarihinde güncellendi.
Bu yazının orjinal kaynağını göster. https://cointelegraph.com/news/gold-dealer-apmex-now-accepting-bitcoin-cites-customer-desire-for-anonymity
Arkadaşlarınla paylaş