Haftalık grafiğinde bir golden cross oluşturmasına rağmen, Bitcoin fiyat hareketi daha derin bir düzeltme bekleyen tüccarlar için oldukça kasvetli görünüyor

Bloomberg Açıkladı: Bitcoin Fiyatı, Ayı Paternini İzlemeye Devam Ediyor

Bloomberg'e göre piyasa değeri ile lider kripto para Bitcoin, düşüş eğilimi içinde kaldı.

BTC'nin fiyat hareketi, yılın en yüksek seviyesi olan 13,851 $'dan düştüğü için iki azalan trend çizgisinde yer aldı. Önde gelen finansal kuruluş, BTC’nin günlük çizelgesinde düşen kanaldan çıkmak ve yükseliş momentumu oluşturmak için büyük bir yukarı doğru hareket etme zamanı geldiğini belirtti.

Anlık Yükseliş

U.Today tarafından bildirildiği üzere yukarıda belirtilen oluşum ünlü analist Peter Brandt'ın alım satım göüşüyle yakından izleniyor. "Anlık yükseliş" senaryosuna göre, altı aylık ayı kanalı yeni bir parabolik faz için sıçrama tahtası olabilir. Bununla birlikte, Bitcoin alt sınırı kırarsa, Temmuz 2020'de yaklaşık 5.300 dolarlık yerel bir tabana ulaşabilir.

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin fiyatı, kısa bir süre için 7.700 $ seviyesine iten bir yükselişin ardından 7.418 $'dan el değiştiriyor. Ancak istikrar günleri sona yaklaşıyor olabilir.

Düşüş mü Yükseliş mi?

Kripto para yatırımcısı "NebraskanGooner" kısa süre önce şemasını güncelleyerek olayların bu noktadan sonra ilginç gelebileceğini ileri sürüyor. Fraktal analizi, BTC'nin 13'üncü Cuma günü ironik bir şekilde 6,100 $’a düşebileceğini gösteriyor.

Bundan sonra, Bitcoin aynı grafik düzenini izlerse geri 8,400 $'a dönüş yapacak..

Olumlu bir habere göre, Bitcoin kısa süre önce üç buçuk yılda ilk golden crossunu oluşturdu. Ancak, teknik analist Omkar Godbole, bu gecikmeli göstergenin, çoğunlukla düşüş eğilimi nedeniyle alıcıları etkilemeyeceğine inanıyor.

BTC fiyatının, nisan ayında başlayan ralliyi devam ettirmek için düşen kama kanalından yukarı yönlü bir kırılmaya tanık olması gerekiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ