Hayır, Bloomberg’e göre Bitcoin’in fiyatı 14 Mayıs 2020’de çatıdan sihirli bir şekilde geçmeyecek.

Bloomberg Açıkladı: Bitcoin Halving Büyük Ayı Piyasası Üretebilir

Yaklaşan Bitcoin yarılanması çevresinde şüphecilik seviyesi artmaya devam ediyor. Bugünün haber bülteninde Bloomberg, merakla beklenen madenci ödül yarılanmasının aslında en vahşi boğaların bile sözlerini geri almasını sağlayacak "büyük ayı piyasası" nın ortaya çıkmasına yol açabileceğini öngördü.

Söylentiyi Al, Haberi Sat

"Söylentiyi al, haberi sat" çeşitli finans piyasalarında popüler bir stratejidir. Belirli bir büyük olay nihayet gerçekleştiğinde tüccarların bir varlık satma eğiliminde olduğu, ancak fiyat üzerinde önemli bir etki yaratmadığı varsayımına dayanmaktadır. Konuya ilişkin örnek: Bakkt'ın fiziksel olarak düzenlenmiş vadeli işlemlerinin lansmanı. Yaygın Bitcoin fiyat düşüşünün Eylül ayındaki büyük düşüşünün arkasındaki ana sebep olduğu kabul ediliyor.

Bloomberg, aynı senaryonun 14 Mayıs 2020'de, blok ödülünün 6.25 BTC'ye düşürüleceği "büyülü" gün olacağını öngörüyor. Bitcoin fiyatı yarılanma gerçekleştikten sonra tomurcuklanamazsa, bu birçok kripto savunucusu için hayal kırıklığına neden olabilir.

"Bir ana boğa tahtasının reddedilmesi durumunda, bunun üzüntü ve satışa yol açtığını görmek kolay olacak."

Boğaların Daha Fazla Sabra İhtiyacı Var

Bitcoin'in fiyat geçmişi, önceki iki yarılanmanın ardından hemen yükselmediğini gösteriyor. BTC’nin, 28 Kasım 2012 tarihinde gerçekleşen ilk ödül yarılanmasından sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 32 $ 'a ulaşması dört ay sürdü.

İkinci yarılanma 9 Temmuz 2020'de gerçekleşti ve kısa vadeli düşüş yaşandı. BTC'nin fiyatı hemen 660 $'dan 627 $' ya düştü, ancak orada kanama durmadı. Kripto kralı, Ağustos başında 460 $ 'a düştü.

Boğaların nihayet en üst seviyeye çıkması ve Bitcoin'in şimdiye kadarki en büyük fiyat rallilerinden birine övgüde bulunması Ekim ayına kadar yaşanmayabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ