Bloomberg'in kıdemli emtia analisti Mike McGlone, altının, ABD tahvillerinin ve Bitcoin'in (BTC) küllerinden eskisinden çok daha güçlü bir şekilde yükseldiğini gören bir ekonomik felaket öngörüyor.

Bloomberg Analisti Tek Kripto Fintech

Bloomberg'in kıdemli emtia analisti Mike McGlone, altının, ABD tahvillerinin ve Bitcoin'in (BTC) küllerinden eskisinden çok daha güçlü bir şekilde yükseldiğini gören bir ekonomik felaket öngörüyor.

Kitco News ile yaptığı yeni bir röportajda McGlone, gayrimenkul ve hisse senedi piyasaları gibi riskli varlıklarda “büyük bir geri dönüş” veya derin bir düzeltme dediği şeyi öngördüğünü söylüyor.

“Bence olacak olan büyük bir geri dönüş. Daha yeni başlıyor. 1929 sonrası gibi olabilir, ama 2008 sonrası gibi  belki 1987 kazasından sonraki gibi olacak. Miami ve Toronto'daki apartmanlardan borsaya kadar her yerde vadesi geçmiş ve tüm risk varlıkları. Daha yeni olmaya başlıyor ve 40 yıldaki ve çoğu insanın hayatındaki en büyük enflasyon buna başlıyor.

Bu dönemi bir şekilde atlattığımızda, Bitcoin'in gezegendeki elde tutulabilecek en iyi varlıklardan biri olarak gerçekleşeceğini düşünüyorum. Bu benim temel durumum…

Benim görüşüm, sahip olunabilecek en iyi varlıkların bazılarının altın, ABD uzun tahvilleri ve Bitcoin olacağını düşünüyorum. Bence deflasyona geri dönüyoruz ve deflasyonu sağlamanın en iyi yolu fiyatlarda büyük bir artış sağlamak ve sonra onları temizlemek. Yaptığımız şey bu. Kızarmanın ilk günlerindeyiz.”

Kripto pazarlarının yeniden canlanmasıyla analist, Ethereum'un (ETH) Bitcoin ile birlikte masada yerini aldığını söylüyor. McGlone, öneminin kanıtı olarak Ethereum ağına güvenen stabilcoinler ve değiştirilemez tokenler  NFT'ler gibi devasa kripto sektörlerinden bahsediyor.

“Ethereum, Fintech ve tokenizasyon dünyasında devrim yaratıyor. Bana göre, tokenizasyonu neyin durdurduğu sorusu, NFT'lere bakıyorsunuz, çoğu Ethereum tokenlerine dayanıyor. Şimdi evet, bazı rakipler var ama bu size uzayda neler olduğunu gösteriyor. Bu kaçmaz."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ