Bitcoin’in 7.300 dolardan 10 bin 600 dolara kadar yükselmesi, uzun bir uykudan sonra kripto para birimi boğalarını uyandırdı

Bloomberg Analisti Yorumladı: Bitcoin Yıl Sonunu Hangi Seviyelerden Tamamlayacak?

Bitcoin’in 7.300 dolardan 10 bin 600 dolara kadar yükselmesi, uzun bir uykudan sonra kripto para birimi boğalarını uyandırdı. Böyle bir hamle normal olarak, boğalar için aşırı yüksek fiyat tahminlerini zorladı. Şimdi Bitcoin’de genel olarak beklenti yıl sonuna kadar daha fazla yükselişin gerçekleşeceği yönünde.

Aslında, Binance CEO’su Changpeng Zhao “CZ”, Twitter’da, Çin’in teorik olarak zaten olması gereken blok zinciri teknolojilerini benimsediği haberiyle, önde gelen kripto para biriminin en erken bir zamanda 16 bin dolara kadar yükseleceğini ifade etmişti.

Ancak, kripto para piyasalarına yönelik olarak ayda bir kez yorum yapan bir Bloomberg analistine göre, en azından 2019'da 16 bin dolarlık bir Bitcoin fiyatı ihtimali büyük olasılıkla mümkün değil. İşte nedeni.

Bitcoin Fiyatı Kapana kısıldı

Three Arrows Capital'in CEO'su Su Zhu, kısa süre önce Bloomberg’in “aylık kripto piyasası köşe yazarı”ndan gelen bir raporu yayınladı. Onlara göre, Bitcoin düşüşe göre biraz daha boğa görünüyor, ancak dar bir bölgede kalıyor.

Alıntıya göre, bu yılın en kötüsünün Bitcoin için fiyat düzeltmesi olduğunu belirten analist, Bitcoin’in yıl sonuna kadar 8 bin ile 12 bin dolar aralığında kalmasını beklediğini ifade ediyor.

Bloomberg, artan kurumsal yatırımın ve “olumlu bir makroekonomik ortamın” yukarı yönlü bir potansiyel fiyatı ortaya çıkarması gerektiğini düşünüyor. Ancak 2017’nin fiyat artışından satış yapan akşamdan kalma bir fiyatın tersine çevrilmesini ve potansiyel olarak 8 bin dolarlık bir bölge için düşük bir alanın oluşması gerektiğini vurguluyor.

Bu analistin iddiaları, başka bir Bloomberg analisti Mike McGlone tarafından yapılan bir yorumda yankılanıyor. Bloomberg Intelligence’dan McGlone kripto para biriminin 8 bin dolarlık temel destek ve 20 bin dolarlık yüksek dirençle birlikte “sınırsız” bir alanda sıkışıp kalabileceğini söylediğini belirtiyor.

Bloomberg analisti, fikrini tek ve oldukça problemli bir düşünceyle özetleyen Bitcoin fiyatının “genişletilmiş bir kış uykusuna” girdiğine inandığını vurguluyor.

8,000 dolar mı yoksa 12,000 dolar mı?

Köşe yazarının Bitcoin’in “sıkışıp kaldığı” şeklindeki iddiasını doğru varsaysak bile, kripto para birimi acaba 8.000 dolar mı yoksa 12.000 dolar mı olacak şeklinde bir soru her zaman zihnimizin bir köşesinde duruyor.

Bir dizi analize göre, 12 bin dolarlık seviye alt hedeften daha olası olduğu görülüyor. Örneğin, Starbust'un belirttiği bir fraktal, BTC'nin önümüzdeki haftalarda 10 bin dolar ve ötesine gidebileceği ve yukarı yönlü bir artış olacağı anlamına geliyor.

Ayrıca, Facebook Prophet makine öğrenmesi kullanılarak oluşturulan bir Bitcoin fiyat modeli, önde gelen kripto para biriminin yılı 12 bin doların hemen üzerinde bitirmesinin muhtemel olduğu sonucuna ulaşıyor. Bu modelde kayda değer olan şey, fiyat düşüşünü önceden 8 bin dolara çıkarıp BTC için 7 bin 500 dolarlık fiyat tahmininde bulunması.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ