Bloomberg analistleri, Bitcoin'in hisse senetleriyle olan korelasyonunu yavaş yavaş kaybedebileceğini ve ABD hazinelerine rakip olarak ortaya çıkabileceğini tahmin ediyor.

Bloomberg: Bitcoin Küresel Bir Teminat Görevi Görebilir ve Hazine Tahvilleri Gibi Davranabilir

Bloomberg analistleri, Bitcoin'in hisse senetleriyle olan korelasyonunu yavaş yavaş kaybedebileceğini ve ABD hazinelerine rakip olarak ortaya çıkabileceğini tahmin ediyor.

Analistler ayrıca, Bitcoin'in uzun süre 200 haftalık hareketli ortalamasının altında işlem görmesinin pek olası olmadığını da belirtiyor.

Bloomberg Intelligence geçtiğimiz günlerde Ağustos ayı için “Kripto Görünümü” raporunu yayınladı. Bloomberg'in kripto piyasası araştırmasına göre, Bitcoin küresel finansta daha büyük bir rol üstlenmeye hazırlanıyor.

Bloomberg, zamanla Bitcoin'in bir hedge varlık olarak ortaya çıkacağından ve borsa performansından ayrılırken daha çok altın ve Hazine Tahvilleri gibi davranacağından oldukça emin. T-Tahvil olarak adlandırılan ABD Hazine Bonoları, sabit getiri oranı ve 20-30 yıllık vade dönemleri olan devlet borçlanma senetleridir.

Bloomberg'in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone ve kıdemli piyasa yapısı analisti Jamie Coutts ayrıntılı bir analiz sundu.

Bitcoin piyasalarını tahvil, altın ve petrol piyasalarıyla karşılaştırdılar. Ayrıca, mevcut makroekonomik faktörlerin ve Fed eylemlerinin Bitcoin ve Hazine bono piyasasında daha fazla benzerlikle sonuçlandığını da kaydettiler. Bloomberg Intelligence raporunda şunlar belirtiliyor:

Sıkışan piyasalar ve düşen küresel büyüme, Federal Rezerv'in Temmuz ayında "toplantı yoluyla toplantı" eğilimine geçişini destekliyor ve bu da Bitcoin'i hisse senetlerinden çok ABD Hazine tahvilleri gibi yönlü bir eğime doğru döndürmeye yardımcı olabilir.

Bitcoin, yaklaşık on yıl önce başlangıcından bu yana en iyi performans gösteren varlıklardan biri oldu ve özellikle küresel teminata geçiş yapıyor olabileceğinden, sonuçları Hazine bonoları veya altınla daha uyumlu hale geldiğinden, daha fazlasının ileride olduğunu düşünüyoruz.

Bitcoin En Büyük Boğa Koşusuna Hazırlanıyor Olabilir

Raporda Mike McGlone, Bitcoin'in çok uzun bir süre 200 haftalık hareketli ortalamasının altında kalmasının pek olası olmadığını açıklıyor. Böylece, Temmuz ayının Bitcoin yatırımcıları için şimdiye kadarki en büyük indirim olduğunu kaydettiler. İki analist, riskin/ödülün oldukça Bitcoin lehine olduğunu ve tarihin en büyük boğa piyasalarından biri için bir yol yaratabileceğini yazdı.

Basın zamanı itibariyle, Bitcoin şu anda 441 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 23.081 dolardan işlem görüyor. Bu nedenle, şu anda 200 haftalık hareketli ortalaması olan 22.827$'ın üzerinde işlem görüyor.

Analistler ayrıca BTC'nin tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 70 indirimle işlem gördüğünü kaydetti. Ancak yine de Mart 2020'nin en düşük seviyesinden beş kat daha yüksekti. Bu, BTC'de “büyük bir potansiyel” olduğunu gösteriyor. Rapor şunları not ediyor:

Hiç şüphe yok ki, ticareti asla durdurmayan ve kimsenin projesi veya yükümlülüğü olmayan devrim niteliğindeki varlık, önde gelen bir risk göstergesi olarak statü kazanıyor. Bu, Bitcoin'in neye işaret edeceği ile ilgili bir soru ve bizim önyargımız, kriptonun ABD Hazine tahvillerinin veya altının yüksek beta versiyonu olarak hareket etme potansiyeline sahip bir değer deposuna geçiş yapmasıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ