Bloomberg kripto para ticareti yapan şirketlerin banka hesabı açmakta sıkıntı yaşadıklarını belirtti.

Bloomberg

Bloomberg’in 3 Mart’ta yayınlanan büyük mali yayını, kripto para ticareti yapan şirketlerin banka hesaplarını açmakta hala sıkıntı çektiğini belirtti.

Raporda, kantitatif kripto ticaret şirketi Alameda Research CEO'su Sam Bankman-Fried, “Sadece yerel Chase şubenize gitmenin standart cevabının kriptoda işe yaramadığını” iddia ettiği belirtildi. Bankaların kripto işletmelerine hizmet etmeleri yasadışı değildir.

Bloomberg ayrıca, daha büyük bankaların kripto para piyasasında yer alan şirketlere hizmet etmekten kaçınmasına karşın, küçüklerin pazarın bu yetersiz alt kümesini tutmaya çalıştığını da belirtiyor. Raporda verilen bu tür bir örnek, San Diego’daki Silvergate Bank’tır ve 2018’de, kripto işletmelerinin yatırmak için 40 milyar dolara varan ilk halka arzını bildirdiği bildirildi.

Bloomberg’e göre, BitPay’in ticari danışmanı olan Sonny Singh’in danışmanı olarak Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun eski başkanı olan bir kriptolu ödeme işlemcisi şirketin birçok banka tarafından geri çevrildiğini söyledi.

Blockchain yatırım, ticaret ve danışmanlık firması NKB Group, Bloomberg tarafından bankacılık ilişkileri kurmakta zorluk çeken bir şirketin verildiği bir başka örnek. NKB’nin aracı kurum başkanı Ben Sebley’in şu yorumu yaptı:

    “Temel bankacılığı reddetmek delilik, sektördeki büyümeyi engelliyor ve şirketleri sorunu çözmek için yaratıcı olmaya zorluyor. Bankalar aşırı tedbirli.”

Cointelegraph'ın yakın zamanda bildirdiği gibi, Malta'daki Blockchain şirketleri de banka hesaplarının açılmasıyla mücadele ediyorlar.

Yine de, Şubat ayının sonunda, İsviçre bankası Julius Baer, kripto bankası başlangıcı Seba Crypto ile ortaklığın ardından müşterilerine dijital varlık hizmetlerine erişim sağlama planlarını açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ