Londra merkezli risk sermayesi şirketi Blossom Capital, yeni fonunun tam üçte birini kripto destekli firmalara tahsis etmeyi planlıyor.

Londra merkezli risk sermayesi şirketi Blossom Capital, yeni fonunun tam üçte birini kripto destekli firmalara tahsis etmeyi planlıyor.

2017 yılında genel bir yatırımcı olarak kurulan Londra merkezli risk sermayesi şirketi Blossom Capital, kripto para piyasasına önemli ölçüde daha fazla para çekme planlarını açıkladı. Blossom bu sabah, bugüne kadarki üçüncüsü olan 432 milyon dolarlık yeni bir fon duyurdu. Nakit, tüketici, siber güvenlik, geliştirici araçları, hizmet olarak kurumsal yazılım, Fintech ve pazarlar dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde A Serisi sermaye arayan Avrupalı girişimlere yönlendirilecek.

Sermayenin Tam Üçte Biri Kripto Destekli Firmalara Yatırılacak

Şirketin duyurusuna göre, sermayenin tam üçte biri kripto destekli firmalara yatırılacak. Duyuruda, Blossom Capital'in yönetici ortağı Ophelia Brown “Token tutuyoruz. Temel protokollere maruz kalacağız, ”diyor . Brown, "Şimdiye kadar yaptığımızdan çok daha fazlasını yapacağız" dedi. Firma, kripto ödemeleri firmasının geçen yıl Kasım ayında 3.4 milyar dolarlık bir değerlemeyle 555 milyon dolar topladığı MoonPay'e yaptığı yatırım dışında, kripto şirketlerini destekleyen pek bir geçmişe sahip görünmüyor.

Blossom'un 185 Milyon Dolarlık İkinci Fonu Sessizce NFT'lere ve Tokenlere Yatırım Yapıyor

Brown, Blossom'un 185 milyon dolarlık ikinci fonunun, bu bahisleri standart bir öz sermaye yatırımı gibi sergilemeden sessizce tokenlere ve hatta NFT'lere yatırım yaptığını açıkladı. Şirketin web3 organizasyonlarına yatırım yapmak için gereken altyapıyı geliştirmek için çok fazla zaman ve kaynak yatırımı yaptığını da sözlerine ekledi. "Bazı NFT'lerimiz var , ne olduğunu açıklamayacağız, ancak NFT'lerimiz var" dedi. "Bu topluluklardan bazılarının iyi olduğuna çok inanıyoruz." Blossom'un sektördeki çabaları, şirketin şu anda aktif olarak doldurmaya çalıştığı bir rol olan kripto odaklı yeni bir ortak tarafından yönlendirilecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ