Bu yazımızda sizlere Blox (CDT) Nedir? sorusunun cevabını verip CDT Coin hakkında bilgiler vereceğiz.

Blox (CDT) Nedir? İşte Ayrıntılarıyla CDT Token

Bu yazımızda sizlere Blox (CDT) Nedir? sorusunun cevabını verip CDT Coin hakkında bilgiler vereceğiz.

Blox (CDT) Nedir?

Blox, gözetim dışı bir ETH2 stake etme hizmetidir. Misyonu, ETH2 staking’i kullanıcı gizliliğinden ve Ethereum'un ademi merkeziyetinden ödün vermeden güvenli, basit ve ölçeklenebilir hale getirmektir.

Blox Ekosistemi şunlardan oluşur:

Blox Staking: Eth2 için açık kaynaklı, tamamen gözetim dışı stake etme platformu.

Gizli Paylaşılan Doğrulayıcı (SSV) : Ağ ademi merkeziyetçiliğini ve Eth2 stake sağlayıcıları için esnekliği artırmak için Ethereum Vakfı ile geliştirme.

Merkezi Olmayan Staking Havuzları: SSV teknolojisine dayalı yaklaşan ETH stake havuzları ağı.

CDT jetonları: Merkezi olmayan oracle ödül sisteminde kullanılan havuzlar protokolünün çekirdeğindeki Blox'un yerel tokenı.

Blox Staking aşağıdaki özelliklere sahiptir:

Blox Canlı Masaüstü Uygulaması: Bir veya birden fazla doğrulayıcıya uygun doğrulayıcı yönetimi ve izleme erişimi.

Blox KeyVault Remote Signer: Bir kullanıcının doğrulayıcı anahtarlarının depolandığı, Hashicorp Vault tarafından desteklenen, kişiselleştirilmiş uzaktan imzalama sunucusu. Eth2 imzalama işlevleri ve eğik çizgi koruması için özel bir eklenti içerir.

Blox Canlı Altyapı Nodeları: Görevleri yürütme için blok zincirinden kullanıcının KeyVault uzaktan imzalayıcısına verimli bir şekilde ileten bir doğrulayıcılar, İşaret Zinciri ve Eth1 nodelar kümesi.

Blox, gözetim dışı bir ETH2 stake etme hizmetidir. Misyonu, ETH2 hissesini kullanıcı gizliliğinden ve Ethereum'un ademi merkeziyetinden ödün vermeden güvenli, basit ve ölçeklenebilir hale getirmektir.

Blox Ne Yapıyor?

Blox, Ethereum'un adil ve merkeziyetsiz kalmasına yardımcı olan ürünler ve teknolojiler geliştiriyor. Blox’un ilk ürünü olan Blox Staking, en az 32 ETH’ye sahip ETH stakerları için tasarlanmıştır. Staker'lar, platformu kullanarak 1 veya daha fazla doğrulayıcıyı kolayca oluşturabilir ve yönetebilir.

Blox, Ethereum Vakfı ve diğer endüstri liderleri ile birlikte Gizli Paylaşılan Doğrulayıcı (SSV) teknolojisini de geliştiriyor. SSV, stake etme hizmetlerini, merkezi olmayan havuz performansını ve güvenliği dönüştürebilen güvenmeyen operatörler arasında Eth2 doğrulayıcı anahtarlarını bölmenin ilk güvenli ve sağlam yoludur.

Ağın temelini oluşturan SSV ile Blox, 32 ETH'den daha az olan ETH sahiplerinin Eth2 staking'e katılmasını sağlayan merkezi olmayan bir ETH stake havuzları protokolü geliştiriyor. Blox’un yerel tokenı CDT, merkezi olmayan oracle ödül sisteminde kullanılan havuzlar protokolünün merkezinde yer alır.

CDT tokenı Binance’te işlem görüyor. Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ