Bluzelle (BLZ) Nedir? BLZ Coin Nedir? Tüm Ayrıtılarıyla Bluzelle isimli bu yazı ile detaylı bilgilere erişeceksiniz.

Bluzelle (BLZ) Nedir? BLZ Coin Nedir? Tüm Ayrıtılarıyla Bluzelle

Bluzelle (BLZ) Nedir? BLZ Coin Nedir? Tüm Ayrıtılarıyla Bluzelle isimli bu yazı ile detaylı bilgilere erişeceksiniz.

Bluzelle (BLZ) Nedir?  

Bluzelle, yeni ortaya çıkan blockchain ekosistemi için etkili bir veri depolama çözümü sağlamayı amaçlayan merkezi olmayan, ölçeklenebilir bir veritabanı hizmetidir.

Merkezi olmayan uygulamalar (dApps) geliştiricilerinin, merkezi altyapıyı ve geleneksel bulut tabanlı veritabanlarını kullanırken karşılaştıkları ölçeklendirme sorunlarına bir çözüm sağlar.

Bluzelle, iki tokenla desteklenmektedir:

BLZ, Bluzelle’in harici ERC20 tokenı. Borsalarda satılıyor ve daha sonra Bluzelle platformunun hizmetlerini kolayca kullanabilen müşteriler için erişilebilir hale getiriliyor.

BNT (Bluzelle Network Token), Bluzelle’in, ERC20 tokenlarının çok yavaş ve pahalı olduğu yüksek hızlı, sıfır maliyetli, gerçek zamanlı veri muhasebesini sağlayan dahili yerel tokenıdır.

BLZ ve BNT, Bluzelle token ağ geçidinde değiştirilebilir.

Bluzelle Geliştirme

Bluzelle ekibinde şu anda 10 kişi var ve büyümeye devam ediyor. Esas olarak bilgisayar bilimi, yapay zeka, bilişsel bilim vb. Alanlarda geçmişe sahip mühendislerden oluşur.

CEO ve Kurucu Ortak Pavel Bains, operasyonel yönetim, dijital teknoloji ve finans alanlarında 15 yıldan fazla deneyime sahiptir. Ayrıca Storypanda'yı kurdu ve video oyun stüdyolarında GM ve CFO rolleri üstlendi.

CTO ve kurucu ortak Neeraj Murarka, Google, HP, Lufthansa ve Thales Avionics için 20 yılı aşkın etkileyici bir deneyime sahiptir.

Diğer üyeler arasında 2011 yılında Pertino Networks'ü kuran Ürün Geliştirme Direktörü Andrew Mastracci, programlama çözümleri ve işinde 16 yıllık deneyime sahip Kıdemli Geliştiriciler - Nitin Cunha ve iPhone'un ilk uygulamalarından biri olan "The New" üzerinde çalışan Richard Nistuk yer alıyor. York Times Reader ”ve diğerleri.

Bluzelle'nin Avantajları Nelerdir?

Bluzelle, dünyanın dört bir yanına dağılmış node grupları veya "kümeler" halinde küçük veri parçalarını depoladığı güvenilir "sürü" teknolojisini kullanır. Bu, onu tek veri merkezlerinden bağımsız kıldığından, Bluzelle’in ölçeklendirme yeteneği sınırsızdır.

Bluzelle, node sayısını ve konumlarını dinamik olarak ayarlayarak istek süresini kısaltır ve genel performansı iyileştirir.

Bluzelle'ın sürü teknolojisi, tek bir hata noktasını ortadan kaldırarak, tüm dünyada yedekli olarak veri parçalarını depoladığı için onu son derece güvenilir kılar.

Veri merkezi olmadığı için Bluzelle’in kaynakları, para kazanan ve tasarrufları kullanıcılara aktaran ağ "üreticileri" tarafından sağlanır.

Bluzelle Teknolojisi

Bluzelle, özünde, depolama alanı kiralamak isteyen tüketicileri, depolama alanı sunmak için gerekli kaynaklara ve ek bilgi işlem gücüne sahip "ağ sağlayıcılarına" bağlar.

Bluzelle mimarisi, onu diğer kripto para birimlerinden farklı kılan çeşitli benzersiz ve ilginç teknolojilerden oluşur.

Yüksek hız, veritabanının mantıksal hatlar boyunca bölümlendirildiği ve her veri birimi aynı bölüm anahtarına sahip aynı mantıksal "parça" içerisindeki "Yüksek Erişilebilir Çoğaltılmış Veriler için Sistem" anlamına gelen "sharding" ile elde edilir.

Bluzelle, anahtarın kopyalandığı sürünün kimliğini bir anahtar değerinden eşlemek için yaygın dillerde yalnızca 5 satır kod alan zarif bir algoritma olan Jump Consistent Hashing'i (JCH) kullanır. Bluzelle daha sonra Kademlia Hashing'i kullanır. Kademlia Hashing, Bluzelle'ın nodelarını tüm ağdaki diğer tüm sürüleri bilmesini sağlamasına yardımcı olur.

Bluzelle ağındaki her node’da tüm verilerin bir kopyası bulunmaz. Verilerin her node’a % 100 çoğaltıldığı geleneksel bir blok zincirinin aksine, yalnızca sürü içindeki verilere atanan nodelar onu kopyalar. Bu, Bluzelle'a diğer kripto para birimlerinden çok daha yüksek bir çalışma hızı sağlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ