BM, blockchain teknolojisini kullanarak sürdürülebilir kaşmir yünü sağlamaya yardımcı olmak için Moğol devleti ve kaşmir çiftçileri ile birlikte çalışıyor.

BM, Blockchain Teknolojisini Kullanarak Sürdürülebilir Tarım İçin Moğol Çiftçileriyle Birlikte Çalışıyor

BM, blockchain teknolojisini kullanarak sürdürülebilir kaşmir yünü sağlamaya yardımcı olmak için Moğol devleti ve kaşmir çiftçileri ile birlikte çalışıyor.

BM, Moğolistan'da çiftçilere blockchain teknolojisini kullanarak pahalı kaşmir yünü teslim etmelerine yardımcı olmayı amaçlayan bir proje başlattı. Forbes haberine göre, blockchain teknolojisi sürdürülebilir uygulamaları takip eden üreticilerin vurgulanmasına yardımcı olacak. Moğolistan en büyük kaşmir yünü ihracatçılarından biridir.

Ethereum’un Blockchain Teknolojisi, Kaşmirin İzini Sürmek İçin Kullanılıyor

Kanada merkezli Convergence.tech, Moğolistan'ın üç bölgesinde kaşmir yünü üretimini ve tedarikini izlemek için Ethereum’un blockchain teknolojisini kullanıyor. Habere göre,  kaşmirin izini sürmek için blockchain kullanmak fakir ve marjinalize olanların yükselmesine, yolsuzlukla mücadeleye, hayvan refahının sağlanmasına yardımcı olacak ve etik kaynak sağlamayı garanti edecek. Kaşmir doğada az bulunuyor ve kalitesi ve miktarı büyük ölçüde iklime ve coğrafyaya bağlı.

Moğol Çiftçiler Bu Çözümü Memnuniyetle Karşılıyor

Moğolistan'daki kaşmir çobanları, üretimle ilgili olarak gelir istikrarsızlığı ve belirsizlik de dahil olmak üzere birçok sorunla karşı karşıya ve genellikle nakit avanslar için aracılara borçlu durumdalar. Bölge çiftçileri, ürünlerini daha iyi izlemek için teknolojiyi kullanma kararını memnuniyetle karşıladılar. Dünyadaki birçok hükümet, açık pazarlar gerektiren çeşitli kullanım durumları için blockchain teknolojisini kullanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ