Birleşmiş Milletler genel sekreteri António Guterres, ülkelerin blockchain teknolojisini benimsemesi gerektiğini söyledi. Daha önce, Çin cumhurbaşkanı ülkesinde blockchain kullanımını onaylamıştı.

BM Genel Sekreteri Ülkeleri Blockchain Teknolojisini Benimsemeye Çağırdı

Forbes haberine göre, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri hükümetlerarası organların blockchain teknolojisini benimsemeleri gerektiğini söyledi. António Guterres, bu teknolojinin uzun zamandır destekçisi. 2018 yılında teknolojinin önemini uluslararası bir platformda vurgulayan bir konuşma yaptı.

“Blockchain, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine Ulaşılmasına Yardımcı Olabilir”

António Guterres, Birleşmiş Milletler'in dijital çağdaki görevlerini daha iyi yerine getirmeleri için, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine ulaşılmasını hızlandırabilecek blok zinciri gibi teknolojileri benimsemeleri gerektiğini söyledi. Başlangıçta kripto para birimlerini desteklemeyi amaçlayan teknoloji, dünyanın en iyi ülkeleri tarafından incelenen ve kullanılan yeni bir teknoloji devrimi olarak ortaya çıktı.

Çin, Blockchain Teknolojisinde Başı Çekiyor.

Daha önce, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, blockchain teknolojisinin kullanımını onayladı. Ülkenin gelecek yıl ulusal dijital para birimini de piyasaya sürmesi gerekiyor. UNICEF gibi dünyanın önde gelen kuruluşları da kripto para birimlerinde bağış kabul etmeye başladı. Kripto paraların kullanımına karşı çıkan ülkeler bile arkasındaki teknolojiyi benimsiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ