Birleşmiş Milletler yaptırımlar uzmanları, insanları bu yıl Şubat ayında yapılması planlanan Kuzey Kore'deki kripto para konferansına katılmamaları konusunda uyarıyorlar.

BM Yaptırım Uzmanları İnsanları Kuzey Kore

Birleşmiş Milletler yaptırımlar uzmanları, insanları bu yıl Şubat ayında yapılması planlanan Kuzey Kore'deki kripto para konferansına katılmamaları konusunda uyarıyorlar. BM konferansı yaptırım ihlali olarak nitelendirdi.

Reuters haberine göre, Birleşmiş Milletler yaptırım uzmanları insanları DPRK'da bir kripto konferansına katılmamaları konusunda uyarıyorlar. Daha önce bir BM raporu, Kuzey Kore'nin kitle imha silahlarını finanse etmek için tahmini 2 milyar dolarlık kripto para birimi ürettiğini vurgulamıştı.

Geçen Yıl Kuzey Kore Kripto Konferansına 80 Kuruluş Katıldı

Kuzey Kore, 2006'dan beri nükleer ve balistik füze programları nedeniyle BM yaptırımları altında. Yaptırımlar, Kuzey Kore'yi nükleer silahlarını alternatif yöntemler kullanarak finanse etmeye zorladı. Kim Jong-Un rejimi geçen yıl Nisan ayında 80 kuruluşun katıldığı bir kripto para birimi ve blockchain konferansı düzenledi.

Katılımcılardan biri, Uluslararası Acil Ekonomik Güçler Yasasını ihlal etmekle suçlanan Ethereum araştırmacısı Virgil Griffith'di. Şu anda Virgil kefaletle serbest bırakıldı.

Kuzey Kore, Yaptırımlardan Kaçınmak ve Kara Para Aklamak İçin Kripto Kullanacak

Kuzey Kore'deki bir sonraki kripto konferansının web sitesine göre 22-29 Şubat tarihleri arasında yapılması planlanıyor ve ABD'den katılımcıları katılmaya teşvik ediyor ve pasaportları damgalanmayacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ