BMW Group Asia, Intel ve Nielsen bundan böyle bizzat Singapur Hükümeti tarafından desteklenen Tribe adlı Blockchain programının bir parçası durumundalar.

BMW, İntel İle Birlikte Bir Blockchain Programına Ortak Oldu

Yerel ingilizde teknoloji haber bülteni Tech In Asia'nın 22 Mart'ta yayınladığı habere göre Singapur hükümeti destekli Blockchain hızlandırıcısı Tribe, iki büyük stratejik ortak olarak BMW ve Intel'i bünyesine dahil etti.

Geçtiğimiz yılın başlarında faaliyete geçen Tribe, daha sonraki aşamalardaki girişimleri desteklemeyi amaçlayan bir girişim sermayesi şirketi olan Tri5 Ventures'in buluşudur.

Programın mevcut ortakları arasında PwC ve Güney Kore Blockchain ağı Icon Foundation yer alıyor.

Şimdi, hem BMW hem de Intel, destek için seçilen girişimlere uzmanlık sağlayacak. Otomobil firması BMW hareketlilik endüstrisine odaklanacak, Intel Blockchain ve kripto para birimi madencilik sektöründeki faaliyetleri ile kazandığı bilgileri paylaşacak.

Bir başka ortak olarak, veri yönetimi devi Nielsen, pazar için blokaj ürünü kurarken yasal uyumluluk risklerine ve diğer gerekli hususlara odaklanan bir sanal alan sağlayacak.

Aralık ayında, kaynaklar her yeni girişim topluluğunun başlangıçta sırayla sekiz aylık koçluk alacağını doğruladı.

Hareket, milletvekillerinin teknolojiye uyum sağlamaya çalıştıkları Singapur'un düzenleyici ortamında bir ev bulan blok zinciri ile ilgili birçok fenomenin ortasında geliyor.

Bu ayın başlarında, Blockchain nakliye girişimi TradeTrust, hükümetin de katılımıyla pilot aşamasına geçti.

Uzun vadede, Singapur, merkez bankasının Project Ubin ödeme projesi gibi, blokajı daha da entegre etmeyi planlıyor ve gelecek yıl ilk sonuçlarını sunmaya hazırlanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ