BNB Zinciri, ağa yıldırım hızında işlem hızları ve son derece düşük ücretler getiren ilk Katman-2 ölçekleme çözümünü entegre ediyor.

BNB Zinciri, İlk Katman-2 Ölçeklendirme Çözümünün Piyasaya Sürülmesiyle Büyük Destek Alıyor

BNB Zinciri, ağa yıldırım hızında işlem hızları ve son derece düşük ücretler getiren ilk Katman-2 ölçekleme çözümünü entegre ediyor.
Daha fazla blok zinciri ağı, artan riskler nedeniyle zincirler arası köprülerden uzaklaştıkça Boba ağı, çok zincirli bir gelecek vaat ediyor.
BNB zincirinde şimşek hızında işlemler sunan hibrit bir bilgi işlem platformu olan Boba Network piyasaya sürüldü ve ekosistemde yerleşik ilk Katman-2 ölçeklendirme çözümü oldu.

Pazartesi günü yayınlanan bir açıklamaya göre Boba, ölçeklenebilirliği ve düşük hesaplama ücretlerini artırarak "bir sonraki milyar Web3 kullanıcısına BNB Zinciri açmayı" hedefliyor. Şu anda Boba, çoğu katman 1 ağından 100 kata kadar ve Ethereum'dan 60 kata kadar ışık hızında işlemler ve ücretler sunduğunu iddia ediyor ve bu da onu BNB Zincirinde piyasaya sürülecek en gelişmiş ve avantajlı L2 çözümü yapıyor.

“BNB Zinciri, diğer birçok blok zincirinden önemli ölçüde daha hızlı olsa da, sonunda bir ölçeklenebilirlik sınırına ulaşacak olan hala monolitik bir tasarımdır. Boba'nın BNB Zincirini bir sonraki milyar Web3 kullanıcısına açmasıyla birlikte, EVM uyumlu katman iki sistemleri aracılığıyla ölçeklendirme, günümüzde tek geçerli yol," açıklamasında bulundu.

Lansmanın ardından, BNB Zinciri geliştiricileri artık kritik olmayan hesaplamayı zincir dışı yükleyebilir ve zincir üzerinde etkileşime girebilir, bu da ekosistemin ölçeklenebilirlik potansiyelini daha da geliştirir. Ayrıca, BNB ve diğer jetonlar için güvenli bir yerel köprü sayesinde, ağdaki işlemler BNB ve BOBA jetonları ile ödenebilir ve maksimum esneklik sağlanır.

“BNB Zinciri, zengin ve yenilikçi bir DeFi ve NFT ekosistemini güçlendiren Ethereum dışındaki en başarılı zincirlerden biridir. Ayrıca, ortalama kullanıcıya odaklandığı ve 1 milyar insanı Web3'e getirme hedeflerimizle uyumlu olduğu için vizyonumuz için önemli bir ortaktır," dedi Boba Network'ün temel katkılarından biri olan Enya.ai'nin Kurucusu ve CEO'su Alan Chiu. "Bu vizyonun gerçekleşmesine ve çok zincirli Web3 deneyimini büyütmesine yardımcı olmak için BNB Zinciri'nde lansman yapmaktan heyecan duyuyoruz."

BNB Chain ve Ethereum dışında Boba, Fantom, Avalanche ve Moonbeam dahil olmak üzere diğer önde gelen zincirlerde piyasaya sürüldü ve onu çok zincirli yoldan gitmek isteyen ağlar arasında bir sevgili yapan mükemmel sonuçlar verdi.

Bu yılın başlarında, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, “geleceğin çok zincirli olduğunu ancak çapraz zincir olmadığını” savunan bir sohbete öncülük etti. Uzmana göre, yalnızca 2021'de zincirler arası köprülerden yaklaşık 2 milyar dolarlık kripto çalındığı için, varlıkların transferi sırasında artan kayıp riskleri nedeniyle zincirler arası ağlar artık ideal değildi.

BNB tarafından desteklenen topluluk odaklı ve merkezi olmayan bir blok zinciri olan BNB Smart Chain, üzerine inşa edilmiş birkaç çapraz köprü ağı için adil bir olay payıyla karşı karşıya kaldı. Geçen ay, ağın BNB Beacon Chain (BEP2) ve BNB Smart Chain (BEP20 veya BSC) arasındaki yerel zincirler arası köprüsünde bir istismar, 2 milyon BNB veya yaklaşık 568 milyon dolar çalıntı gördü ve BNB zincirini geçici olarak durdurulmaya zorladı.

Saldırının ardından, BNB zinciri geliştiricileri, "zincirler arası köprülerdeki güvenlik açıklarını hedefleyen bir dizi saldırı" gördüklerini ve "bu güvenlik açıklarını desteklemek için daha gelişmiş güvenlik önlemleri uygulamaya" söz verdiklerini belirttiler. Çok zincirli ağlara yönelmek isteyip istemediklerini belirtmeseler de, Boba'nın benimsenmesi bunu gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ