Bitcoin’in boğaları ve ayıları son birkaç gün ve haftalar boyunca ateşli bir savaşa girdiler; BTC’nin en son volatilite patlaması, 8000 doların üzerinde çıkma girişiminin ardından keskin bir düşüş trendine işaret etti.

Boğa ve Ayı Mücadelesi: BTC’de Hangisi Galip gelecek?

Bitcoin’in boğaları ve ayıları son birkaç gün ve haftalar boyunca ateşli bir savaşa girdiler; BTC’nin en son volatilite patlaması, 8000 doların üzerinde çıkma girişiminin ardından keskin bir düşüş trendine işaret etti.

Analistler şimdi Bitcoin’in yakın vadede daha fazla artış görmesini beklediklerini ve bu kripto para biriminin gün içi keskin bir satış sırasında ortaya çıkmış olan günlük 7.200 $ düşük seviyesinden düşme kabiliyetiyle desteklendiğini belirtiyor

Bitcoin Boğaları Ayıların Kükremesi Karşısında Daha Fazla Kayıptan Korunmaya Çalışıyor

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin 7.350 $ 'lık şu anki fiyatıyla yüzde 3'lük bir düşüş yaşıyor.

Önemli olarak, BTC’nin yakın zamandaki satışları, alıcılar devreye girip kripto para biriminin yakın vadeli destek seviyesini dün 7,200 $ 'a düşürdükten sonra 7,600 $' a yükselmesine neden oldu. Bununla birlikte, bu sıçrama, ayılar kriptoyu hızlı bir şekilde mevcut fiyat seviyelerine doğru aşağı ittiğinden kısa süreli olduğunu kanıtladı.

7,200 $'lık yükselişin ardından gerçekleşen hızlı toparlanmaya rağmen, analistler, BTC’nin şu anki fiyat seviyesinin hemen altında yer alan desteğin, daha fazla kazancın yakınlaştığının sinyalini verebileceğini belirtiyorlar.

Buna rağmen, Twitter'daki popüler bir kripto para birimi analisti olan TraderX0, son zamanlarda attığı bir tweette BTC'nin şu an düz olduğunu ve kriptonun şu anda aylık açık seviyesinin altında işlem yaptığını ve bu seviyenin üzerinde bir potansiyel olarak izin verdiğini gösteren bir tabloya atıfta bulunduğunu açıkladı. BTC son zirvelerine doğru tırmanmaya devam ediyor.

BTC Bir Sonraki Seviye Olan 8,200 Dolara Doğru Dalgalanabilir mi?

Twitter'daki bir başka popüler kripto para birimi analisti olan UB, 7,550 doların üzerinde belirleyici bir hareketin duygularını doğrulayacağına dikkat çekerek hızlı yükseliş rallisine rağmen BTC'de yükselişe geçtiğini açıkladı.

Gelecek saatler ve günler, muhtemelen boğalar ve ayılar arasındaki savaşın yakın vadede bir sonuca varacağından emin olduğu için BTC’nin orta vadeli eğilimine ışık tutacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ