ETH fiyatı son 24 saatte %7,25 arttı. Boğalar daha fazla ETH alırsa kripto para daha fazla dalgalanma bekliyor. Bu, ETH'nin 1272 dolarlık direnç seviyesini kırmasına ve ardından yükselmesine neden olabilir.

Ethereum (ETH) fiyatı, yükselen kripto pazarının ardından bir artış gösteriyor. Küresel kripto pazarı, son güne göre %4,6 artışla 913,18 milyar dolar hacmine ulaştı. CoinMarketCap'te gösterildiği gibi, Ethereum son 24 saatte %7.25'lik bir artışla 1.149.85 dolarda seyrediyor. 

Daha önce, ETH 1739,5 dolarlık destek seviyesini patlattı ve 18 Haziran'da 886 dolara düşmeye devam etti. Bu düşüş, küresel piyasa çöküşünden kaynaklanıyor. Ancak 18 Haziran'dan sonra kripto para yetersiz fiyat dalgalanmalarıyla yükseldi ve trend çizgisi desteğini işaret etti. ETH'nin mevcut fiyatı da bu trend çizgisini oluşturuyor.

ETH/USDT-1 Günlük İşlem Tablosu (Kaynak: TradingView)

Daha spesifik olarak, ETH'nin trend çizgisini genişleten iyi bir yükselişe sahip olması bekleniyor. Bunun için kripto paranın 1272 dolarlık direnç seviyesini kırmalı ve en az 1667 dolar veya 1540 dolara dokunmak için yukarı doğru hareket etmesi gerekiyor. Bunlar, madalyonun sırasıyla 11 ve 12 Haziran'da kaydettiği fiyatlar.

ETH yükseliş trendini oluşturuyor olsa da, geçen haftaki fiyatlara geri dönmek zaman alabilir. Bunun nedeni, kripto paranın kripto piyasasına uygun olarak yavaş ve kademeli olarak yükseliş trendi oluşturmasıdır. 

1272 dolarlık direnç seviyesinden bahsetmişken, boğalar/alıcılar daha fazla sayıda ETH almaya başlarsa, kripto paranın yukarıda belirtilen şekilde artması bekleniyor. Satın alma gücü aniden artarsa, ETH fiyatı tam tersine yükselir.

Son iki fiyat çöküşünün dışında, ETH 5 Nisan 2022'den beri düşüş trendinde. Bu trend açısının derecesi -25, bu da kripto paranın düşüş eğiliminde olduğunun bir başka açık göstergesi. Ethereum'un göreceli güç endeksi (RSI) 31.04 seviyesinde ve kripto paranın aşırı satıldığını gösteriyor. Ancak, kripto para 30 RSI seviyesini henüz aştığından, yükseliş eğilimi gösteriyor ve tüccarlar kripto parayı çok sayıda satın alabilir.

Not: Bu yazı ve bu yazıdaki bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ