Bazı göstergeler trendin tükenme ile karşı karşıya olduğunu gösteriyor.

Bazı göstergeler trendin tükenme ile karşı karşıya olduğunu gösteriyor.

Litecoin, yeni bir ralliyi katalize edebilecek trendinde önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Bununla birlikte, kilometre taşının aksine, teknik bir desen tükenmeye işaret ediyor.

LTC'ye Olan Talep Artıyor

Son 24 saat içinde Litecoin, fiyat artışını % 18 oranında gören bir yükseliş eğilimi yaşadı. LTC, 58.30 $'lık düşük bir seviyeden 68.90 $'a kadar yükseldi. Ani yükseliş LTC'nin 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmasına izin verdi.

Bu önemli direncin desteğe dönüştürülmesi genellikle birçok teknik analist tarafından büyük bir boğa rallisinin ufukta olduğunun bir işareti olarak kabul edilir. Nitekim, Litecoin son 200 günlük MA'sını geçtiğinde tarihler geçen yılın 8 Şubat'ını gösteriyordu. Bu kilometre taşını takiben, LTC % 300'ün üzerinde bir artışla 22 Haziran 2019'da 147 $'a yükseldi.

Hareketli ortalama yakınsama farklılığı veya MACD de yükselişe geçti ve son zamanlarda daha da ileriye doğru bir güven kazandı. Bu teknik gösterge bir trendin yolunu takip eder ve momentumunu hesaplar.

12 günlük EMA 26 günlük EMA'nın üzerine çıktığında, yukarı doğru itme olasılığı arttı.

Boğa görünümüne rağmen, LTC'nin 1 günlük grafiğinde Litecoin fiyatı ile Göreceli Güç Endeksi (RSI) arasında düşüş eğilimi var.

Bir varlığın fiyatı, RSI daha düşük seviyelere ulaşırken, bir varlığın fiyatı bir dizi daha yüksek en yüksek seviyeye ulaştığında farklılıklar meydana gelir. Bu teknik model kesin bir satış noktası sağlamasa da, yükseliş trendinin bir tükenme noktasına ulaştığının bir işareti olarak değerlendirilir.

Fibonacci düzelme göstergesine dayanarak, LTC'ye yönelik talep bir sonraki direnç seviyelerini artırmaya devam ederse, karşılaşacağı 70.54 $ ve 74.40 $ seviyeleri. Burası sırasıyla % 127.2 ve % 141.4 Fibonacci düzelme seviyelerinin bulunduğu yerdir.

Tersine, bu kripto para biriminin arkasındaki satış baskısındaki bir artış, RSI ayrışmasının sunduğu düşüş görünümünü doğrulayabilir. Litecoin, yükseliş eğiliminin devam etmesinden önce geri çekilmek için bağlıysa, 63.17 $ destek seviyesini test etmeye çalışabilir. Bu fiyat engelinin altına inmek, muhtemelen fiyatını 57.40 dolar ve 52.80 dolar civarında bir sonraki destek seviyesine kadar düşürecek.

 Düzeltmelerin boğa piyasalarının bir parçası olduğunu belirtmek gerekir. Aslında, yanlmasına hareketin  pazara geri dönmesi için bir fırsat sunarak sağlıklı bir yükseliş trendinin korunmasına yardımcı olurlar. Yeni bir sermaye girişini genellikle daha ileri bir ilerleme takip eder.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ