Bitcoin, geçen hafta sonu 9.150 $'ın biraz üzerine çıkarak toparlandığından, dijital varlık şu an düşüş yönlü bir görünüm sergiliyor.

Boğalar Tükendi mi? Bitcoin’de Yeni Risk Seviyeleri

Bitcoin, geçen hafta sonu 9.150 $'ın biraz üzerine çıkarak toparlandığından, dijital varlık şu an düşüş yönlü bir görünüm sergiliyor. Bitcoin 9 bin dolara ulaştığında, bu seviye hemen reddedildi. Sonrasında ise önceki 8.600 dolar aralığına geri döndü.

O zamandan beri, kırılma ve 9 bin dolarlık dirençte başka bir çatlak olması için gerekli ivme meydana gelmedi. Aslında, hafta boyunca Bitcoin daha da düşüyor. Haftayı 8.600 doların üzerinde başlattıktan sonra, dijital varlık, 300 dolar kaybederek 8.300 doların biraz üzerinde işlem yaparak haftayı kapatıyor.

Boğalar İvme Kaybediyor mu?

Hafta, öncelikle piyasayı toparlamaya iten olumlu gelişmelerden yoksundu. Birkaç gün önce bildirdiğimiz gibi, ABD tarafından AB'ye yeni uygulanan tarifelerin duyurulması, Bitcoin için büyümek için bazı vaatlerde bulundu, ancak böyle bir artış gerçekleşmedi.

Davos'taki Dünya Ekonomik Forumu'nda ABD Başkanı Donald Trump AB'ye yeni tarifeler getireceği tehdidinde bulundu. Bu tehdit, Alman Büyükelçisi'nden ABD'ye eşit olarak karşılandı. Bu durum, ABD'nin Çin'den yeni çıktığı gibi bir ticaret savaşı olmaya başlamıştı. Ancak, Çin ile olan ticaret savaşının aksine, bu durum daha da artmadı.

Bitcoin boğaları bir sonraki dalgalanma için mevcut seviyelerde bulunuyor. Bu, bazı düşük seviyelere karşı güçlü bir destek sunsa da, 8.000 dolarlık psikoloji pozisyonu devreye giriyor ve kırılması büyük bir satışa neden olabilir.

Dijital varlık, önümüzdeki hafta yeni bir gelişme çağrısı yapıyor ve 8.200 dolarlık bir sonraki desteğin altına düşmekten kaçınıyor. Bitcoin azalmaya devam ederse, 7.900 dolarlık fiyat aralığına girdiğinde ve ayıların hareketini daha iyi kavradığını gördüğünde daha hızlı bir düşüş eğilimi görülecek.

Altcoinler Yavaşlamaya Rağmen Hala Pozitif Görünüyor

Bir hafta önce aya yönelen Altcoinler son günlerde yavaşladı. Ancak ateşleri söndürülmedi. Cardano’nun ADA'sı gibi koinler için, önemli gelişmelere dayalı olarak olumlu günler gelmeye devam ediyor.

Ethereum gibi diğerleri, son zamanlarda elde ettikleri kazançların bir kısmını temizledi ve bunu elde ettiklerinde 170 $ 'dan 159 $'a düştü. Buna rağmen, ara test görünümleri olumlu olmaya devam ediyor.

Herhangi bir hareketten bağımsız olarak, yukarı, aşağı veya yanlara doğru, altcoinler önümüzdeki haftalarda daha fazla kazanç için hazır gibi duruyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ