NFT ve dijital sanat alanına ilgi hız kesmiyor. Şirketler artık bu yeni alana önemli yatırımlar yapıyorlar.

NFT ve dijital sanat alanına ilgi hız kesmiyor. Şirketler artık bu yeni alana önemli yatırımlar yapıyorlar. Boğaziçi Ventures da bunlardan biri. Sağlık, oyun, güvenlik ve fintech gibi sektörlere yoğunlaşan şirketten önemli hamleler geliyor.

Boğaziçi Ventures Dijital Varlık Yönetimi şirketi altında bulunan BU NFT yatırım çalışmalarının ilk projesinde ödüllü sanatçı Özge Topçu’ya ait olan HyperCube seçkisi 9 Şubattan itibaren online olarak sergilenmeye başlandı.

Seçkiye bakıldığında Hiperküpler gri, kırmızı, yeşil, gece mavisi ve sarı gibi renk formlarında olduğu görülüyor. Diğer taraftan hiperküpler 5 farklı açı ve 10’ar edisyon şeklinde yer alıyor.

Büyülü yolculuk binlerce yıl öncesinden bu yana sanata ilham veren yıldız motiflerinin dört boyutlu küplere dönüşerek zamansal ve coğrafi aşamalarına eşlik ediyor. Diğer taraftan bu yolculuk Omni Ferah Feza’nın müzikleri ile VR ortamında oluşturulan videolara aktarılıyor.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Boğaziçi Ventures Yönetim Kurulu Başkanı Agah Uğur, online olarak düzenlenen ‘’HyperCube’’ NFT seçkisinin tanıtımı ile ilgili olarak oyunlar ve dijital varlık yönetimi alanlarında edindikleri bilgi ve tecrübeyi dijital sanat Türk sanatçılara ve onların girişimlerine aktardıklarını belirtiyor. Agah aynı zamanda bu ilgi çekici çalışmalara hiç durmaksızın devam edeceklerini vurguluyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ