Ağır siklet şampiyonu Oleksandr Usyk, Ukrayna için para toplamak için yeni bir NFT koleksiyonunun lansmanına yardımcı oluyor ve blockchain ağlarının da dahil olması isteniyor.

Boks Şampiyonu, Ağırlığını Ukrayna İçin Para Toplamayı Amaçlayan NFT

Rusya'nın işgalinden sonra Ukraynalıları destekleyen bir hayır vakfına önemli bir katkı sağlamayı amaçlayan yeni bir token koleksiyonu. Blockasset, NFT sürümünün Ukraynalı dünya ağır sıklet boks şampiyonu Oleksandr Usyk ile işbirliği içinde düzenlendiğini söyledi.

Satış, Usyk'in 20 Ağustos'ta Anthony Joshua'ya karşı dünya şampiyonluğu savunmasından önce geliyor. Benzersiz sanat eserlerinin 2.000 adet bire bir NFT'si var ve bunlar, boksörün yenilmez profesyonel kariyerinden bazı önemli anları kaydeden dünyaca ünlü sanatçı Dosbrak'ın ilginç tasarımlarını içeriyor.

İstila başladığında Usyk, Kiev'in toprak savunma taburuna katılmıştı, ancak daha sonra Joshua'ya karşı savaşına hazırlanabilmesi için ülkeyi terk etmesine izin verildi.

Olimpiyat altın madalyası da bu mücadelenin Ukrayna için para toplanmasına yardımcı olacağını umuyor.

Yeni koleksiyonla ilgili konuşan Usyk, şunları söyledi:

Spor NFT'lerinin ağır sıklet şampiyonları olarak gördüğüm Blockasset ile bağlantı kurma fırsatını takdir ediyorum. Dosbrak'ın sanatının büyük bir hayranıyım ve bu girişimde işbirliği yapmak benim için bir zevkti. Vakfımız için önemli bir miktar.

'Blockchain topluluklarını bir araya getirmek'

Kripto topluluğu, ülke hükümetinin bağışlar için resmi cüzdanlar açmasıyla Ukrayna için para toplamada önemli bir rol oynadı. Finlandiya kısa süre önce uyuşturucuyla ilgili suçlardan ele geçirilen 1.800 BTC'yi de sattı ve Kiev'e 47 milyon dolar verdi.

Ve şu anda altıncı ayına giren çatışmalarla birlikte, Ukrayna'nın dünyanın dört bir yanındaki insanları orada olanları unutmamaya çağırdığı için görünürde bir son yok.

Blockasset CEO'su Paul Evans şunları söyledi:

Son düşüşümüzle Oleksandr'ın Usyk Vakfı için para toplamasına yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Blockchain topluluklarını bir araya getirerek önemli bir katkı yapabileceğimizden çok eminiz.

Usyk Vakfı, web sitesinde binlerce Ukraynalının evsiz ve işsiz kaldığını ve birçoğunun sevdiklerini kaybettiğini açıklıyor. Amacı "savaştan etkilenen insanların temel ihtiyaçlarını karşılamak"  ve "her Grivnası, dolar ve euro, topraklarımızı ve özgürlüğümüzü ön cephede ve arkada savunanları destekleyecek" diyor.

Darphaneden en nadide NFT'leri alanların da bir dizi özel fiziksel eşya alacağı vaadiyle, 30 Temmuz'da, bu dönüştürülemeyen tokenler için bir ön satış başladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ