John Bollinger, Bitcoin (BTC) fiyatının psikolojik direnç seviyesi aşıldığında güzel bir ralli yaşayacağını tahmin ediyor.

Bollinger Bantlarının Yaratıcısından Bitcoin Fiyat Öngörüsü

John Bollinger, Bitcoin (BTC) fiyatının psikolojik direnç seviyesi aşıldığında güzel bir ralli yaşayacağını tahmin ediyor.

Bollinger'ın, Yunan mitolojisinden denizcileri cezbeden ve onları bir gemi enkazına söyleyen tehlikeli yaratık olan sirene referansı, görünüşe göre BTC fiyatının bükülme noktasına ulaşma eşiğinde olduğunu gösteriyor.

Yazı yazılırken, boğalar 9.600 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkamadıktan sonra Bitstamp borsasında 9.427 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin'in V şeklindeki iyileşmesi Bollinger tarafından tahmin edildi

Neredeyse beş yıldır ticaret sektöründe faaliyet gösteren Bollinger, Bollinger Bantları (BB'ler) göstergesinin oluşturulmasıyla ön plana çıktı. Fiyat aracı, devam eden eğilimi potansiyel olarak değiştirebilecek değişken fiyat hareketlerini tespit etmek için kullanışlıdır.

Mart başlarında, Bitcoin hızla çökmeye başladığında, kripto para biriminin beklentilerine karşı hareket ettiğini söyledi. Krizler sırasında riskten korunma amaçlı bir varlık olarak hareket edebileceğine inanıyordu.

Bununla birlikte, 20 Nisan'da, Bitcoin 6.800 $ 'da otururken, potansiyel bir fiyat sıkışması (ileri geri alım işlemlerinden sonra önemli bir hareket) öngördü. BTC fiyatı, tahmininden bu yana sadece on gün içinde yüzde 40'a yükseldi.

2017'nin başlarında olduğu gibi biriken tutucular

Bollinger'ın tweet'i oldukça belirsiz olsa da, yakın dönemde önemli bir fiyat takdiri beklediği açıktır.

Tarihsel olarak, BTC, arzını yüzde 50 oranında azaltan her ödül kesintisinden sonra büyük bir ralli başlatmaya meyillidir.

 Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, yatırımcıların elde tutma davranışı bir önceki boğa piyasasına benziyor ve koinin toplam arzının yüzde 60'ı hareket etmiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ