Booking.com, 9 Nisan'da şirketin Teknoloji Oyun Kurucu Ödülleri'nde Yılın Girişimcisi olarak blockchain tabanlı ödemelerin ve kimlik platformu Nuggets'ın kurucu ortağı ve COO'su Seema Johnson'u seçti.

Booking.com, Yılın Girişimcisi Olarak Bu Girişimin COO

Booking.com, 9 Nisan'da şirketin Teknoloji Oyun Kurucu Ödülleri'nde Yılın Girişimcisi olarak blockchain tabanlı ödemelerin ve kimlik platformu Nuggets'ın kurucu ortağı ve COO'su Seema Johnson'u seçti.

Playmaker Ödülleri, 2017 yılında küresel seyahat şirketi tarafından teknoloji sektöründeki kadınların başarılarını tanımak için başlatıldı.

Nuggets'taki çalışmalarını, ödülün ne anlama geldiğini ve kadınların blockchain'deki temsilini tartışmak için Johnson , yıllar boyunca çabalarına kattığı sıkı çalışma, sabır ve kararlılığın tanınmasını ifade ettiğini belirterek, Booking.com’un ödülünü almaktan gurur duyduğunu ifade etti.

Ödülün Facebook, Microsoft, Skyscanner ve Booking.com temsilcilerini içeren hakimler paneli, Nuggets'i etkileyici ve “blokör ve biyometriğin çevrimiçi güvenliği dönüştürmek için yenilikçi bir uygulaması” olarak nitelendirdi.

Seema, “Bu ödüller dünyanın her yerindeki kadınların teknoloji endüstrisine yaptıkları olağanüstü katkıları olduğundan gurur duyuyorum” diyor.

Nuggets, düzenleyici sanal alanda yeni bir ürün piyasaya sürüyor

Nuggets’ın COO'su olarak Seema, işletmenin operasyonel işleyişini ve ticarileştirmesini yönetiyor ve aynı zamanda firmanın para toplama girişimlerine de liderlik ediyor. Johnson, şu anda Nuggets’ın yeni "Güvenli Belge Saklama" ürünü için pazara açılma stratejisi geliştirdiğini belirtiyor.

Nuggets’ın Güvenli Belge Deposu şu anda Birleşik Krallık Finansal Davranış Otoritesi altındaki bir düzenleyici sanal alanda test edilmektedir.

Johnson, dağıtılmış defter teknolojisi endüstrisinde kadınların yeteneklerini sergileyen bir kadın COO olarak, CRO ve CMO içeren bir yönetim ekibi kurdu.

Blockchain ve teknoloji sektörlerinde kadın temsili konusunda Seema, “kesin bir momentum var, ancak teknolojide daha dengeli bir oyun alanının görülmesi biraz zaman alacak” diyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ