Bu yazımızda sizlere BoringDAO Coin (BOR) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve BOR Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

BoringDAO Coin (BOR) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi BOR Coin

Bu yazımızda sizlere BoringDAO Coin (BOR) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve BOR Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

BoringDAO Coin (BOR) Nedir?

BoringDAO, Bitcoin ve diğer kripto varlıklarının kullanım oranını en üst düzeye çıkarmak için güvenli bir yol sunan, merkezi olmayan bir çok zincirli köprü ve Bitcoin Layer2 çözümüdür. BORING, yerel yardımcı program ve yönetim tokenidir. BoringDAO, topluluk tarafından yönlendirilir ve çoklu zincir üzerinde BitcoinFi oluşturmayı amaçlar.

Neden BoringDAO'ya ihtiyacımız var?

Merkezi Olmayan Varlık Saklama.

Çift rehin mekanizması, diğer çözümlere kıyasla oBTC'ye %150 Güvenlik getirebilir.

Katılan kullanıcı için daha fazla teşvik.

Bir sonraki sürümde daha fazla Multi-Sig imzalayanı eklediğimizde Güvenlik düzeyi yükseltilecektir.

Seçilen imzalayanlar, 2021'de izinsiz ve otomatik olarak kullanılacaktır.

Ethereum üzerindeki çeşitli Ethereum DeFi uygulamaları, yalnızca bir sorunu çözmeyi amaçlar: Ethereum ekosistemindeki fonların operasyonel verimliliğindeki artış. Bugün, ETH, USDT, DAI, USDC vb. gibi yoğun işlem gören DeFi varlıklarının çoğu Ethereum'da yayınlanmaktadır. Ancak gerçekte, Ethereum ve Ethereum tabanlı token varlıkları, tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinin yalnızca küçük bir bölümünü oluşturur. Bu, çok sayıda iyi karşılanmış kripto paranın mevcut DeFi yapısıyla uyumsuz olduğu anlamına gelir. Örneğin, BTC, BCH, LTC, hepsi ERC-20 Token olmadığı için “DeFi” dünyasının dışında bırakılır. Uyumsuzluk, bu token sahiplerini müreffeh DeFi dünyasının dışında tutuyor, yani ERC-20 olmayan token sahipleri, DeFi hizmetlerinden ve DeFi'de likidite madenciliği ve çiftçilik fırsatlarından yararlanamıyor. Bu, kripto varlıklarının likiditesini ciddi şekilde engeller ve gereksiz sürtünmeye neden olur.

Bazı projelerin bu sorunu çözmek için halihazırda çalıştığının farkındayız. Örneğin, WBTC [1] ve renBTC [2], Ethereum ağı içinde az sayıda BTC'nin kullanılmasına izin verebilir. Bununla birlikte, tasarımlarına derinlemesine daldıktan sonra, bazı büyük sınırlamalar yüzüyor: tasarımlarının yeterince açık ve güvenli olmadığına ve yalnızca birkaç varlığın tokenizasyonunun desteklendiğine inanıyoruz (BTC, desteklenen tek token veya BTC ezici bir şekilde diğerlerine hükmediyor). Bu, yalnızca çok sınırlı varlıkların WBTC aracılığıyla DeFi dünyasına girmesine izin verir.

BoringDAO'nun misyonu, DeFi'nin DAO biçiminde uyumluluğunu genişletmesine yardımcı olmaktır. BTC, LTC, BCH ve diğer blok zinciri varlıkları ve bunların dışında bırakılan yan tokenleri, düşük sürtünme ile merkezi olmayan ve güvenli bir şekilde sarılmış tokene (ERC-20 token) dönüştürülebilir. Bu varlıklar, Ethereum'daki daha geniş DeFi dünyasına katılabilir ve sonunda yepyeni bir açık finansal çağı başlatabilir.

BoringDAO'nun oluşturulması, DeFi tarafından desteklenen mevcut DeFi ortamını genişletiyor ve sonunda DeFi'yi daha geniş kripto dünyasına bağlayan önemli bir altyapı görevi görecek. BoringDAO, topluluk yönetişim mekanizmaları altında çalışacak, BORING (BoringDAO Token), BoringDAO'nun yerel yönetim tokeni olarak hizmet edecek. BOR Token’in 200.000 adet maksimum arzı bulunuyor.

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ