Yatırımcılar, ABD Federal Rezervinin Coronavirus pandemisiyle savaşmak için başka bir devasa yardım paketi bulabileceğini düşünüyor.

Borsalardaki Artış Bitcoin

Yatırımcılar, ABD Federal Rezervinin Coronavirus pandemisiyle savaşmak için başka bir devasa yardım paketi bulabileceğini düşünüyor. Birkaç yatırımcı hemen harekete geçti ve düşüş gerçekleşir gerçekleşmez BTCUSD'ye yatırım yapmaya başladı.

Wall Street bugün bir patlama ile açıldı. Açık piyasa, Dow Futures'ın 1000 puandan fazla arttığını gösterdi. İnsanlar ABD gösterge endekslerinin muhteşem bir şekilde açılmasını bekliyorlardı.

Dow Jones Sanayi Ortalama Endeksi (DJX) önceki kapanışından 844 puan daha fazla açıldı. Taze önlemlerle ilgili spekülasyonlar ortaya çıktıkça, birkaç yatırımcı BTCUSD'ye yatırım yapmaya koştu.

Bitcoin kısa süre önce 8.900 dolara düştü. Bununla birlikte, yatırımcılar Federal Rezerv'in daha fazla yardım paketi sağlama niyetinden rüzgar aldıkları için iyileşme oldukça hızlıydı.

ABD Hükümeti Tahvil piyasasına katılımı artıracağını açıkladı.

Söylentiler kısa süre sonra ABD Başkanı Donald Trump'ın COVID-19 salgınıyla mücadele için 1 trilyon dolarlık bir yardım paketi daha ortaya çıkarabileceğini ortaya koymaya başladı. Ve açıkça görüldüğü gibi, finans piyasaları haberlere veya söylentilere tepki vermek için hızlı!

Dün kısa bir düşüşün ardından Dow Jones terbiyeli bir şekilde toparlandı. Ve bugün, Dow Futures 1.000 puan kazandıkça pazar hissi zaten pozitifti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ