Borsalara yapılan ve borsalardan yapılan Bitcoin işlemleri, BTC'nin fiyatı düşmeye devam ederken istikrarlı bir düşüş gördü.

Borsalardaki Bitcoin Girişi ve Çıkışı Ne Durumda

Borsalara yapılan ve borsalardan yapılan Bitcoin işlemleri, BTC'nin fiyatı düşmeye devam ederken istikrarlı bir düşüş gördü. Bitcoin, en büyük kripto bu hafta %44 düştüğü için son hafızadaki en büyük düzeltmelerinden birini gördü. Satışların, BTC'nin borsalardaki çıkışı ve girişi üzerinde dramatik bir etkisi oldu.

Crypto Quant'e göre, borsalardaki BTC girişleri ve çıkışları son birkaç gün içinde azaldı. BTC işlemlerindeki düşüş, BTC fiyatındaki düşüşle aynı zamana denk geliyor gibi görünüyor.

Borsalara girişleri azalıyor

Cüzdanları değiştirmek için giriş işlemleri yapan BTC adreslerinin sayısı 25.000'e düştü. En düşük seviyesi 2021'de görüldü. Önceki günlük yüksek seviye, 96.000 giriş işlemi ile bir hafta önce belirlendi. Bu rekor yüksek, aynı gün BTC'nin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı gün oldu.

Tüm borsalardan çıkış işlemleri yapan BTC adreslerinin sayısı da faaliyette büyük bir düşüş gördü. Crypto Quant, 22 Mayıs'ta 30.000'den fazla işlemin yapıldığını gösteriyor. Bu, 160.000'den fazla adresin çıkış işlemi yapan 10 Mayıs'taki en yüksek seviyeden düştü.

21 Mayıs, adreslerden 20.500 çıkış işlemi ile en düşük günlük çıkış gününü gördü. 2021 için yıllık en düşük seviye.

Borsalardan BTC girişleri ve çıkışları, BTC piyasa davranışlarını görmeye devam ederken keskin bir düşüş yaşadı. Ancak Crypto Quant, borsalardaki BTC rezervlerinin yavaşça arttığını da gösteriyor.

Tüm borsaların cüzdanlarında tutulan BTC miktarı, Nisan ayı sonlarında yıllık en düşük seviyeye ulaştığından bu yana artış gördü. Bir ay önce 2,39 milyon olan 2,44 milyon BTC şu anda borsalarda tutuluyor. Mevcut BTC fiyatlarında 54.284 BTC veya 1.92 milyar dolarlık bir artış.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ