Bitcoin, 11 Haziran'da hisse senetleri düşüş yaşayınca geriledi. Ancak hisse senedi piyasaları yükseldikçe BTC ve altcoinler henüz toparlanmadı.

Borsalardaki Düşüş Kripto Para Piyasasını Etkiledi

Bitcoin, 11 Haziran'da hisse senetleri düşüş yaşayınca geriledi. Ancak hisse senedi piyasaları yükseldikçe BTC ve altcoinler henüz toparlanmadı.

S&P 500, bu yılın dördüncü en kötü düşüşünü 11 Haziran’da yaşadı ve % 5,89 düştü. Bu, yatırımcıların koronavirüs pandemisi nedeniyle çoğu varlık sınıfını terk ettikleri Mart ayında görülen keskin satış anılarını geri getirdi.

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü, bir raporda hükümetlerin olası ikinci bir koronavirüs vakası dalgasına hazırlanmaları gerektiğini söyledi. OECD, enflasyon ve ekonomik faaliyetler yükselene ve işsizlik seviyeleri düşene kadar ultra uyumlu para politikalarının ve yüksek kamu borcunun devam ettiğini vurguladı.

Mevcut kriz sırasında ABD borcu 26 trilyon doları aştı. Merkez bankaları bilançoları balonlanmaya devam ettikçe, bazı kurumsal yatırımcılar portföylerini gelecekteki para krizlerine karşı korumak için Bitcoin gibi daha yüksek riskli varlıklara yatırım yapmayı düşünebilirler.

İkinci koronavirüs dalgası tıp uzmanlarının tahmin ettiği kadar kötü ise, kripto para birimlerinde kısa vadeli panik satışları göz ardı edilemez, ancak daha düşük seviyelerin uzun vadeli yatırımcılar tarafından güçlü alımlara tanıklık etmesi muhtemeldir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ