Seyşel Adaları merkezli borsalar 2019 yılında uluslararası ödemelerde 36 milyar dolarlık Bitcoin taşıdı.

Borsalardan Dev Bitcoin İşlemleri

Seyşel Adaları merkezli borsalar 2019 yılında uluslararası ödemelerde 36 milyar dolarlık Bitcoin taşıdı.

Seyşel Adaları merkezli borsalar 2019'da dünyayı sınır ötesi Bitcoin (BTC) işlemlerinde yönlendirdi.

Toplam nüfusu 100.000'den az olan küçük ada ülkesi, vergi yükümlülüklerini hafif bir dokunuşla çalışan düzenleyicilerle optimize etmelerini sağlayan bir yer arayan işletmeler için mükemmel bir oyun alanı sunuyor.

Crystal Blockchain'in raporu, dünyadaki borsalar arasındaki Bitcoin akışlarını inceledi. Seyşel Adaları borsaları hem gönderilen hem de alınan fonlar açısından öncülük etti.

Raporun Binance'i (BNB) Seyşeller borsası olarak gördüğüne dikkat edilmelidir. 2019 yılında 12 yerel borsa yabancı para borsalarından 15.83 milyar dolar BTC aldı ve 20.83 milyar dolar BTC gönderdi.

En aktif uluslararası ticaret yolları Seyşeller - AB, Seyşeller - ABD ve Seyşeller - Güney Kore'dir. Her bağlantı 2 milyar doları aşan miktarlarda üretim yapmaktadır.

 Dünyanın dört bir yanındaki düzenleyiciler dijital varlıklar üzerindeki kontrolü sıkılaştırmak için harekete geçtikçe, kripto borsaları dünyası üzerindeki etkisini izlemek ilginç olacak. Daha fazla yatırımcının daha iyi yatırımcı koruması sağlayan yargı bölgelerine mi göç edeceği, belki de bunun tersinin mi gerçekleşeceği, hükümetlerin aşırı erişimine karşı bir protesto biçimi olarak gerçekleşecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ