Santiment tarafından sağlanan veriler, kullanıcıların güvenlik amacıyla dijital borsalardan BTC ve ETH'yi aktif olarak çektiğini gösteriyor.

Borsalardan Taşınan Bitcoin ve Ethereum Arzı Tarihi Düşük Seviyelerde - Ne Anlama Geliyor?

Santiment tarafından sağlanan veriler, kullanıcıların güvenlik amacıyla dijital borsalardan BTC ve ETH'yi aktif olarak çektiğini gösteriyor.

Analitik satıcısı Santiment, geç saatlerde kripto borsalarından Bitcoin ve Ethereum çekimlerinin durumuyla ilgili yeni veriler yayınladı.

Her iki grafik de ticaret merkezlerindeki en büyük iki dijital para biriminin bakiyelerinin tarihi düşük seviyelere düştüğünü gösteriyor.

Bu arada, borsalardan taşınan Ethereum miktarı, dört yıl önce görülene yakın.

BTC borsa bakiyesi 2021'deki en düşük seviyede

Tweet'egöre, ticaret platformlarında amiral gemisi kripto para arzı bu yıl en düşük seviyesine yaklaşıyor.

Bu arada, borsalardan taşınan BTC arzı, 2018 sonbaharının sonlarında tanık olunanlara benzer.

Bu veriler, yakın gelecekte kripto para birimi dünyasından "zayıf eller" tarafından Bitcoin satışı risklerini azaltır. Santiment raporuna göre, yatırımcılar BTC'lerini uzun vadeli koruma için soğuk cüzdanlarına taşıyor.

Ethereum sahipleri büyük miktarda ETH çekiyor

Son Santiment tweet'ine göre, ikinci en büyük kripto para olan Ether de büyük miktarlarda kripto borsalarından taşınıyor.

Şirketin analitik ekibi tarafından sağlanan Borsa Akış Dengesi metrik verileri, Temmuz ayının ilk haftasında Nisan 2017'den bu yana dijital borsalardan en büyük ETH miktarının kaydığını gösteriyor.

310.000'den fazla cüzdan, düşüşte 241.000 BTC alıyor

IntoTheBlock veri sağlayıcısı tarafından Perşembe günü bildirildiği üzere, dünyanın en büyük kripto para birimi Haziran sonunda 30.000 ila 31.000 dolar seviyeleri arasında işlem görürken, 314.000 kripto cüzdan sahibi düşüşte 241.000 BTC satın aldı.

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin32.900 dolardan el değiştiriyor. Bununla birlikte, kripto grafiklerini de izleyen bilinçli emtia tüccarı Peter Brandt, yakın gelecekte BTC'nin kritik 30.000 dolar seviyesinin altına düşebileceğine ve 20.000 dolara, hatta altına düşebileceğine inanıyor.

Bununla birlikte, Bloomberg'in baş emtia stratejisti Mike McGlone, 2021'in ikinci yarısında Bitcoin'in 100.000 $ hedefine doğru yükseliş hareketine devam edeceğine ve ham petrolün şu anda 70 $ bölgesinde işlem görürken 50 $'a gerilemeye devam edeceğine inanıyor.

Kripto para borsalarında Bitcoin ve Ethereum'ların çekilmesi daha çok fiyatların yükseleceği yönündeki beklentilere karşılık geliyor. Bakalım fiyatlar yükseliş yörüngeli hareket edecek mi?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ