Almanya’nın en büyük borsalarından Börse Stuttgart, Titan Springer ve yan kuruluşu Finanzen.net ile ortaklık kuruyor.

Börse Stuttgart, Axel Springer ve Finanzen.net İle Dijital Varlık Ticareti İçin Ortak Girişim Kuracak

Almanya’nın en büyük borsalarından Börse Stuttgart, Blockchain’in desteklediği bir dijital varlık ticareti  başlatmak için Avrupa’nın dijital yayın kuruluşu Titan Springer ve yan kuruluşu Finanzen.net ile ortaklık kuruyor.

Gelişme, ülkenin en büyük çevrimiçi finansal portalı Finanzen.net tarafından 27 Mart tarihinde yayınlanan bir basın açıklaması ile duyuruldu.

Yeni girişim, yatırım bilgi hizmetlerini ve blok platformlu bir ticaret alanını bir platformun gölgesi altında birleştirmeyi amaçlayacak. Projeyi gerçekleştirmek için, 2018'de 1.72 trilyon Euro'luk sipariş defteri cirolarını bildiren Börse Stuttgart, üç ortak arasında gelecek olan bir ortak girişim şirketinde çoğunluk hissedarı olmaya karar verdi.

Stuttgart ile birlikte uzun zamandır işbirliği içinde olduğu bilinen Axel Springer ve Finanzen.net, Stuttgart yeni firmanın yüzde 30'unu kontrol edecek ve aynı zamanda Berlin'de bir ofis işletecek.

Medya bülteni, Axel Springer’in yeni girişime getirebileceği kilit bir varlık olarak sürdürülebilir dijital iş modelleri oluşturma konusundaki uzun yıllara dayanan deneyimine işaret ediyor.

Resmi adı henüz açıklanmayan yeni dijital varlık ticareti, başlangıçta 2019 yazında Almanya'da başlayacak ve hem perakende hem de kurumsal yatırımcılara hizmet verecek. Ortak girişim şirketi, şu süreçte sorumlu komitelerden ve antitröst makamlarından onay bekliyor.

Alıntı yapılan bir açıklamada, borsa yönetim kurulu başkanı Alexander Höptner, yeni platformun yatırımcılara “dijital varlıklar için kapsamlı ve entegre hizmetler” sağlamayı amaçlayacağını söyledi.

Bildirildiği üzere Börse Stuttgart, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında “Bison” olarak adlandırılan ve bu Ocak ayında faliyete geçirilen sıfır ücretli bir kripto para alım satım uygulamasını başlatmayı planladığını duyurdu. 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ