Boşanmak üzere olan çift, 830 bin dolar değerinde Bitcoin için savaşıyor

Business Insider'ın bir haberine  göre, İngiliz hukuk firması Royds Withy King, kriptokrasi anlaşmazlığının boşanma davasının bir parçası olduğu üç boşanma vakası ele alıyor. Haber, üç davadan birinin eşlerinin, kriptokrasi varlıklarının eksiksiz olarak ifşasını talep ettiğini iddia ediyor. Boşanma kararlaştırma sürecinin bir parçası olarak bu dijital varlıkların adil bir şekilde paylaşılmasını sağlamak. Tek sorun, böyle bir süreci yönlendiren ne emsal ne de kanun bulunmaması ve kriptokrasinin düzenleyici ortamının az gelişmiş olmasının bir başka şaşırtıcı hatırlatıcısı olmasıdır.

3 boşanma davası 3 farklı bitcoin talebi

Şu anda Royds Withy King tarafından ele alınan üç davanın bir tanesi, 830.000 dolar değerinde önemli derecede büyük bir Bitcoin miktarını içeriyor. Raporda, boşanmakta olan kocanın bir süre önce Bitcoin para yatırımı yapmaya başladı ve büyük bir yatırım portföyü oluşturmayı başardı. Bitcoin fiyatında meteorik yükselme nedeniyle, kocanın 110.000 dolarlık ilk yatırımı bugünkü fiyatı ile yaklaşık 830.000 dolar değerine ulaşarak oldukça önemli ölçüde arttı. Görünüşe göre, karısı boşanmanın bir parçası olarak Bitcoin'lerini şahsen açıklanmasını ve kendisiyle paylaşılmasını istiyor.

Bitcoin ve genel olarak kripto piyasasının yükselen profili ile dijital varlıkların değerli olmadığı günleri  ortadan kaldırdı.  Özellikle acı bir boşanma durumunda olmadıkça, bir eşin Pokémon kartları veya herhangi başka bir tahsilat hakkında herhangi bir yaygara yapması pek olası değildi. Bu günlerde Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, diğer varlıkların çoğundan daha değerli olarak görülüyor. Kripto para birimleriyle ilgili bir sorun olsa da, düzenleme eksikliği ve varlık yönetim vakalarında her yerde bulunan uyuşmazlıklara yol göstermesi için yasaların bulunması. Geçtiğimiz günlerde, kripto alanını idare etmeye yönelik somut kanunların bulunmamasıyla ilgili bir başka davada, ölen oğlunun Bitcoin'lerini almak için girişimde bulunan bir babanın bu konudaki çaresizliği gözler önüne serildi.

Bazı avukatlar ve yasal uzmanlar bu eğilimin devam edeceği kanaatindedir. Royds Withy King'in bir ortağı olan Vandana Chitroda'ya göre, bu sadece başlangıcı ve yakın gelecekte bunun gibi daha birçok dava olacağını belirtiyor. Vandana, kripto para birimlerinin popülaritesinin artmasının onları birçok boşanma vakasının yerleşim sürecinin büyük bir parçası haline getireceğine inanıyor. Birçok gelişmiş ülkedeki boşanma oranlarının yüzde 50'yi aşması üzerine, neredeyse bir kısmının kripto para paylaşım tartışmaları içereceği göz önüne alındığında. kriptokraside yatırım yapan veya eşleri kripto paralara yatırım yapan ve sonrasında boşanmak isteyelere, Vandana gibi hukuk uzmanları, yeterli hukuki danışmana sahip olmaya gayret göstermelidir.

Bu tür hukuki ve hukuki uyuşmazlıklar gibi kritik acı noktalarında kesin kripto kanunlarının ortaya çıkması için bekleme süreci devam ederken, bu gibi sorunların tekrar yaşanacağını açıkça ortaya koyuyor. Kriptokrasi işlemlerinde devlet müdahalesine karşı olan bazıları var, ancak piyasanın gelişmesi durumunda düzenlemelerin yapılması gerektiği kuşkusuzdur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ