Bitcoin ve Ethereum menkul kıymet olarak tanımlanmamış olsa da, XRP tam tersi durumda.

Brad Garlinghouse 3 Nedende  XRP

Bu konuya değinen Ripple Labs CEO'su Brad Garlinghouse, XRP'nin bir menkul kıymet olmadığını düşünmesinin nedenlerini gündeme getirdi. Kulağa çok objektif gelmeyebilse de, düşünmemiz gereken noktalardan biri.

XRP Menkul Kıymet Değil, Şirketten Tamamen Bağımsız

Brad Garlinghouse daima Ripple’ın bütünlüğünü savundu. Ağustos 2019'da Ripple aleyhindeki davada ana davacı Bradley Sostack, şirketin perakende yatırımcılara XRP'yi kayıt dışı menkul kıymet sattığını iddia eden bir şikayette bulundu.

Bu nedenle Garlinghouse, Sostack’ın argümanını tamamen reddetti. Ayrıca, herhangi bir mahkeme kararının XRP'nin bir menkul kıymet olarak sınıflandırılıp sınıflandırılmayacağı üzerinde bir etkisi olmayacağını ileri sürüyor. Garlinghouse açıklamalarında şöyle diyor:

“Ne garip bir hikaye. Birisi iki hafta boyunca XRP'yi hacklemişti ve bazı açıklamalar yaptı… XRP'nin bir menkul kıymet olup olmadığı bir dava tarafından dikte edilmeyecek. ”

Garlinghouse, XRP'nin şirketten tamamen bağımsız olduğunu söyleyerek bunu haklı çıkarmaya devam ediyor. Bu nedenle, XRP hodlerları spekülatif kâr için Ripple veya başka bir tarafa bağlı değildir.

“XRP'nin bir menkul kıymet olmadığı açık. Ripple'dan bağımsız olarak bulunur. Ripple yarın kapanırsa, XRP ekosistemi var olmaya devam edecektir. Bu bir teknoloji. ”Bağımsız açık kaynak.”

XRP'nin Mülkiyeti, Ripple'da Hisse Alımına Eşdeğer Değil

Ayrıca Garlinghouse, XRP hodler'ın özel bir şirket olan Ripple'de hiçbir mülkiyetinin olmadığını belirtti. Başka bir deyişle, XRP şirket içindeki tokenlaştırılmış hisse senetlerine eşit değildir.

“XRP'ye sahip olmak size Ripple hisse senetlerinin sahipliğini vermez.”

Ancak, özel sermaye analisti Anthony Balladon, token sahiplerinin bir şirketteki hisselere ilişkin XRP'yi nasıl gördükleri konusunda bazı benzerlikler görüyor ve şöyle diyor:

“Bir kişi XRP'ye bir spekülasyon aracı olarak bakıyor, çünkü bazı kripto para birimleri XRP satın alma beklentisi haline geldi, fiyatların yükseldiğini gördü ve sonra kar elde etmek için sattı. Bu şirketten pay almak gibi geliyor. ”

Menkul Kıymetlerin Gadget'ları Yoktur, ancak XRP'de Var

Garlinghouse, XRP'nin bir menkul kıymet olmadığını kanıtlamak için üçüncü ve son bir sebep veriyor. Ve bu XRP'nin faydası ile ilgilidir.

Ripple, XRP'nin bir yatırım aracı olmadığını açıkça belirtti. Bunun yerine, XRP, kuruluşların uluslararası para transferlerini tamamlamak için satın alabileceği dijital bir varlıktır.

Garlinghouse'a göre, bu bir menkul kıymetin özellikleriyle eşleşmiyor. Bu nedenle, XRP alıcıları bunu yalnızca XRP ekosisteminin artan ağ etkisi beklentisine dayanarak yapar. Geleneksel yatırımdan tamamen farklı bir teklif.

“XRP yazılımının birçok yardımcı programı var; benim için stok formundan çok farklı ve nihayetinde bu sonucu bulacağız. ”

 Hepsi aynı; bu iddialar ve daha fazlası ABD Bölge Mahkemesinde tartışılacaktır. İki taraf 15 Ocak'ta toplanacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ