TechCrunch'ın izniyle , Ripple ve SEC, XRP'nin bir menkul kıymet olup olmadığı konusunda devam eden bir savaşta

 TechCrunch'ın izniyle,Ripple ve SEC, XRP'nin bir menkul kıymet olup olmadığı konusunda devam eden bir savaşta, ancak CEO Brad Garlinghouse, şirketin kabul edeceği tek şartı verdi.Ayrıca SEC'i, şirketlerle yapılan toplantıları yaptırım eylemleri için lider nesil olarak kullanmak ve kripto kazananları ve kaybedenleri seçmekle suçladı.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Brad Garlinghouse, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu'nun yatırımcıları koruma görevini yerine getirmediği ve kripto para endüstrisine karşı gereksiz bir savaş yürüttüğü konusunda kararlı. Yakın tarihli bir röportajda, düzenleyiciyi netlik eksikliğiyle suçlarken, aynı zamanda şirketin SEC ile anlaşmaya varacağı tek şartı vererek, bunu ikiye katladı.

SEC başkanı Gary Gensler göreve başladığından beri kripto para birimi endüstrisi için yeterince netlik olduğunu iddia etti. Bununla birlikte, Kongre'yi endüstriyi yönetecek yasalar çıkarmaya da çağırdı ve Garlinghouse'un hedeflediği bu çelişki.

FOX Business İle İlgili Bir Röportajda, Eski Yahoo Yöneticisi Şunları Söyledi:

SEC yetkililerinden, hatta daha yakın zamanda Gary Gensler başkanlığında duyduğumuz gibi, 'Hey, netlik var' demeye devam edebileceğimizi sanmıyorum. Netlik olduğunu söyleyemeyiz ve ayrıca Kongre'den bunu netleştirmek için yeni yasalar yazmasını isteyemeyiz. Bu iki şey aynı anda var olamaz.

Garlinghouse bu çelişkiye ilk kez işaret etmiyordu. Kısa süre önce Senatör Pat Toomey'in SEC'e karşı duygularını tekrarlamak için Twitter'a gitti.

Ripple, XRP'de kayıtsız bir menkul kıymet sattığı için Eski Başkan Jay Clayton yönetiminde SEC tarafından dava edildi. Clayton daha sonra ofisten ayrılacak ve CNF'nin bildirdiği gibi, Bitcoin ve Ethereum ile ilgilenen kurumlara katılmaya devam edecekti.

İroni , Ripple'a dava açtıktan sonra Jay Clayton şimdi XRP'yi destekleyen 2 milyar dolarlık bir şirkete katıldı ,ded,.

Garlinghouse bunu XRP karşıtı veya Ether yanlısı bir komplo olarak adlandırmayacak olsa da, koşulların en azından şüpheli olduğunu iddia ederek bunu araştırdı. İnsanların niyetlerinin ne olduğunu bilmiyorum, bu yüzden bundan uzak durmaya çalışıyorum. Söylemek yeterli, bence zamanlama kokuyor. Bence bu iyi bir görünüm değil diye ifade etti.

SEC ve Ripple arasındaki mevcut yasal savaş boyunca, bir anlaşmanın kartlarda olabileceğine dair öneriler oldu. Sonuçta, SEC, Kik'ten Telegram'a kadar kripto para birimi varlıklarıyla anlaşmakla tanınır.

 Ripple Sonunda SEC İle Bir Anlaşmayı Kabul Ederse, Nasıl Görünür?

Düzenleyici ile anlaşmaya istekli olup olmayacağı sorulduğunda Garlinghouse, FOX'a “SEC için yapıcı bir yol bulabileceğimiz ölçüde, elbette bunu bulmak istiyoruz” dedi.XRP'nin ileriye dönük olarak ne olduğuna dair mutlak bir kesinlik olmadıkça, anlaşacağımız bir senaryo yok.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ