iPhone kullanıcıları nihayet Brave ile reklamları izlemek için BAT tokenleri kazanabilir.

Brave Browser Artık IOS Kullanıcıları İçin Hazır

iPhone kullanıcıları nihayet Brave ile reklamları izlemek için BAT tokenleri kazanabilir.

Blockchain tabanlı tarayıcı, artık gizlilik önleyici reklamları izlemek için iOS kullanıcılarını yerel Basic Attention Token (BAT) ile ödüllendiriyor.

Reklam Gelirlerinden Token

Brave’i kullanan kullanıcılar, tarayıcı ayarlarındaki özelliği devre dışı bırakarak reklamsız tarama deneyimini hala tercih edebilir. Ancak ilgili reklam gelirinin yüzde 70’inde komisyon kullanmak, bu deneyimi tatmak için gerçekten iyi bir teşvik gibi görünüyor.

Mozilla Firefox'un kurucu ortağı Brendan Eich tarafından tutulan tarayıcı, Mart ayında Android kullanıcıları için ödüller kazandırdı ancak iPhone severlere Brave'nin reklam sistemini iOS ile entegre etmesinin zor olduğu ifade edilmişti. Hazırlıkların yedi aydan daha uzun sürdüğü görülüyor.

Google Chrome, internet gezintisi alanında baskın güç olmaya devam etse de, Brave muazzam pazar payında para kazanmaya devam ediyor. Brave'deki geliştirici ilişkileri başkanı Jonathan Sampson, son zamanlarda kripto dostu tarayıcının ayda dokuz milyondan fazla aktif kullanıcısı olduğunu ortaya çıkardı.

Brave’in Amacı

Brave'nin nihai amacı, içerik oluşturucuları adil paylaşımlarıyla ödüllendirirken kullanıcıların hangi reklamları tüketmek istediklerini seçmelerine izin vererek çevrimiçi reklamcılığın çalışma biçimini temelden değiştirmek.

Daha önceden de bildirildiği üzere, Brave kısa süre önce bahşiş servisini Eylül ayı başında Twitter kullanıcılarının kullanımına açmış durumda. Ayrıca YouTube ve Twitch gibi popüler platformlarda BAT ödülleri toplanabiliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ