Gizlilik odaklı tarayıcı Brave, adres çubuğundaki birkaç web sitesini ve anahtar kelimeyi bir satış ortağı koduyla otomatik olarak tamamladı.

Brave Browser Kayıt Hatasını Düzeltti

Gizlilik odaklı tarayıcı Brave, adres çubuğundaki birkaç web sitesini ve anahtar kelimeyi bir satış ortağı koduyla otomatik olarak tamamladı.

Bir kullanıcı bulgularını yayınladıktan kısa bir süre sonra Brave CEO'su ve kurucu ortağı Brendan Eich olayı ele aldı ve “düzelttiğimiz bir hata” olarak nitelendirdi. Eich, Brave bir Binance bağlı kuruluşu olsa da, tarayıcının otomatik tamamlama özelliğinin yeni bağlı kuruluş kodları eklememesi gerektiğini söyledi.

Eich, “Otomatik tamamlama varsayılanı, tüm tarayıcıların yaptığı arama sorgusu istemci kimliği ilişkilendirmesinden esinlenmiştir, ancak anahtar kelime sorgularının aksine, girilen bir URL'nin herhangi bir eklenti olmadan adlı alana gitmesi gerekir. Bu hata için özür dileriz - açıkça mükemmel değiliz, ancak kusuru hızlı bir şekilde düzeltiyoruz” diyor.

Brave'nin Github depoları, tarayıcının Ledger, Trezor ve Coinbase'e ait web siteleri için de aynı şeyi yaptığını gösteriyor. Eich buna Brave'nin tüm bağlı kuruluş kodu otomatik tamamlama varsayılanlarını kaldıracağını söyleyerek yanıt verdi.

Eich, bir güncellemenin ne zaman yayınlanacağını belirtmedi ve Brave yorum için hemen yanıt vermedi.

Açık kaynaklı web tarayıcısı, reklamları ve web sitesi izleyicilerini engelleyerek kullanıcıların gizliliğini korumak amacıyla 2016 yılında başlatıldı. Haziran ayında firma, Nisan ve Mayıs 2020'de 1,5 milyon ekleyerek aylık 15 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olduğunu açıkladı.

 Mart ayında Brave, kullanıcıların yeni sekme sayfasında kripto para ticareti yapmasını sağlamak için kripto borsası Binance ile ortaklık kurdu. Ortaklık, kullanıcılara kripto para ticareti yapma, bakiyelerini görüntüleme ve para yatırma adresleri alma yeteneği verdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ