HTC, yakın zamanda piyasaya süreceği akıllı telefonlar için varsayılan tarayıcı olarak Basic Attention Token, BAT’ın tarayıcısı Brave’ı kullanacağını açıkladı.

Brave Browser

HTC, yakın zamanda piyasaya süreceği akıllı telefonlar için varsayılan tarayıcı olarak Basic Attention Token, BAT’ın tarayıcısı Brave’ı kullanacağını açıkladı.  Bu haberler, HTC’nin kripto para birimini, önde gelen akıllı telefon hattına entegre etmeye çalıştığını gösteren bir dizi duyuruyu takip ediyor.

BAT modeli, pazarlama araştırması ve reklam amaçlarına hizmet etmek gayesiyle, kullanıcı dikkatini takip etmek için dizayn edilmiş yeni bir kripto para birimi türü olarak öne çıkıyor. HTC’nin, BAT özelliklerine sahip varsayılan tarayıcıları olarak Brave’i kullanmaya yönelik kararı, kripto depolama ve alım satım yeteneklerine sahip Exodus 1 isimli yeni blockchain özellikli akıllı telefona ilişkin duyurusunu takip ediyor.

Brave gibi kripto girişimleri için, ister istemez kripto meraklıları olmayan kişilerin çoğunun kriptoya dayalı hizmetlere erişebilmeleri ve bunları kullanabilmeleri vazgeçilmez bir durum. HTC’nin blockchain telefonu henüz niş bir ürün olsa da, Brave reklam veren kişilere daha fazla gelir sağlayabileceği ve kullanıcıları etkinleştirilmiş reklamlara yönlendirmeye teşvik edebileceği için, Brave sağlam bir tüketici tabanı bulabilir.

Kripto Adaptasyonu Adına Önemli Bir Gelişme

Brave, reklamların görüntülenmesini teşvik etmek için tasarlanmış açık kaynak kodlu Chrome’dan oluşan bir tarayıcıdır. CNET’e göre, Brave, reklamları doğrudan tarayıcıya entegre etmekte ve kullanıcılara BAT kripto birimi şeklinde bir bölüm sunarken reklam ödemelerini kesmektedir. Amaç, kullanıcıların reklam engelleme yazılımının kullanımı yoluyla kolayca önlenebilen reklamlara katılmasını veya en azından müsamaha gösterilmesini teşvik etmek.

Bu özellikler, yalnızca kripto para birimi için ilginç bir kullanım durumu sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda reklamın web üzerinde çalışma tarzının güncellemesi girişimini de temsil ediyor. HTC’nin tarayıcıyı akıllı telefonlarına entegre etme kararı, Brave’ın benimsemesi için büyük bir kazanım.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ