Brezilya bankacılık Federasyonu Başkanı Murilo Portekiz, bitcoin ve ethereum gibi dijital para birimlerinin gerçek para birimleri olmadığını savundu.

Brezilya Bankacılık Federasyonu Başkanı Bitcoin Görüşünü Açıkladı

Brezilya bankacılık Federasyonu Başkanı Murilo Portekiz, bitcoin ve ethereum gibi dijital para birimlerinin gerçek para birimleri olmadığını savundu.

Brezilya devriminin finans dünyasında dijital devrimin etkisiyle ilgili bir tartışmada konuşurken, Brezilya bankacılık Federasyonu Başkanı Murilo Portekiz, kripto para birimlerinin gerçek para birimleri olmadığını belirtti. Portekiz, kripto para biriminin paranın bu geleneksel işlevlerinden hiçbirini yerine getirmediğini savundu.

Brezilya Bankacılık Federasyonu Başkanı Murilo Portekiz, kripto para birimlerinin volatiliteleri çok yüksek olduğu için bir ödeme aracı veya bir değer deposu olarak hizmet etmediğini söyledi. Ayrıca, kripto para biriminin, insanların fiyatları ifade edebileceği bir hesap birimi olarak hizmet edecek olan para biriminin klasik işlevlerinden hiçbirini yerine getirmediğini de kaydetti. Brezilya Cumhurbaşkanı, Dünya Bankası ve Uluslararası Para Fonu'nun icra direktörü olarak görev yapmıştı.

 Brezilya bankacılık Federasyonu Başkanı, kripto para birimlerinin gerçek kullanımı olmadığını ve gerçek para birimleri olarak kabul edilemeyeceğini düşünen tek kişi değil. Avrupa Merkez Bankası eski Genel Müdürü Aurel Schubert, bitcoin'in geleceğinin olmadığını ve er ya da geç İllüzyon Müzesi'nde sergileneceğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ