Brezilya Merkez Bankası Direktörü Fabio Araujo, Bitcoin'in özelliklerini övdü ve onu yeni teknoloji kullanan bir finansal yenilik olarak nitelendirdi.

Brezilya Merkez Bankası Direktörü Bitcoin

Brezilya Merkez Bankası Direktörü Fabio Araujo, Bitcoin'in özelliklerini övdü ve onu yeni teknoloji kullanan bir finansal yenilik olarak nitelendirdi.

Araujo'ya göre, Bitcoin şimdi Web3 olarak bilinen şeye ivme kazandırdı. Araujo, bir etkinlik sırasında dijital paranın değişen durumundan da bahsetti ve işinin para birimine akıllı işlevler eklemeyi hedeflediğini belirtti.

Dünya çapındaki merkez bankaları, kripto para birimleri sorunuyla ve bu teknolojilere ayak uydurmak için nasıl yenilik yapılacağıyla boğuşuyor.

Brezilya Merkez Bankası müdürü Fabio Araujo, Bitcoin'i Web3 hareketine yol açan finansal bir atılım olarak övdü ve şu anda araştırılmakta olan dijital gerçekliğin, merkez bankası dijital para biriminin  CBDC programlanabilir yeteneklere sahip olabileceğini tartıştı.

Sao Paolo İşletme Okulu tarafından desteklenen bir etkinlikte Araujo şunları söyledi:

“Bunu 2009 yılında Wweb3'ün oluşturulmasını kolaylaştıran dağıtılmış veritabanı teknolojisine sahip Bitcoin'in piyasaya sürülmesiyle hızlandırmaya başladık. Bitcoin uygulaması, nüfusa Web3 hizmetleri için temel olan bir İş Kanıtı çözümü getiriyor.”

Ayrıca Araujo, bu teknolojinin, finansal sistemin yeteneklerini genişleten akıllı sözleşmeleri içeren Ethereum'dan önce geldiğini belirtti.

Merkez Bankacısı ayrıca dijital sektör ile Bitcoin gibi diğer kripto varlıkları arasında net bir ayrım yaptı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ