Kripto piyasasının en iyi günleri veya ayları olmamasına rağmen, değiştirilemez token NFT sektörü, özellikle Brezilya'da yeni kullanıcıları çekmeye devam ediyor.

Brezilya, NFT

Kripto piyasasının en iyi günleri veya ayları olmamasına rağmen, değiştirilemez token  NFT  sektörü, özellikle Brezilya'da yeni kullanıcıları çekmeye devam ediyor.

Alman danışmanlık şirketi Statista tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, ülkenin NFT'nin benimsenmesi için küresel sıralamada ikinci olduğunu ortaya koydu.

Toplamda şirket, üç kişinin şu anda Brezilya'da 5 milyon blockchain tabanlı dijital koleksiyon kullanıcısı olduğunu tahmin ediyor. Yüzde olarak bu, ülke nüfusunun yaklaşık %2,33'üne eşittir.

Ayrıca, GLOBO tarafından elde edilen ankete göre Brezilya, takas edilemeyen tokenleri benimsemede Tayland'ın yalnızca gerisindedir. Brezilya, Çin, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Almanya gibi ülkelerin önündedir.

Brezilya'da NFT'lerin Kabulü

Statista'ya göre, bazı yerel fenomenler, Latin Amerika ülkelerinde NFT'lerin güçlü bir şekilde benimsenmesine katkıda bulunuyor. Bunlar arasında, kazan-kazan  P2E oyunlarının kullanıcı sayısındaki artış da var.

P2E oyunlarında, NFT'ler, oyunlardaki fiziksel varlıkların veya nesnelerin ödüller, avatarlar ve diğer çeşitli dijital temsilleri olarak hizmet veren oyunun temelidir.

Rapor, çok sayıda Brezilyalı NFT kullanıcısını açıklamaya yardımcı olan bir başka önemli nedeni vurgulamaktadır. Bu ilişki, özellikle futbolla ilgili olarak, spor dünyası ile değiştirilemez jetonlar arasında gelişmiştir. Örneğin birçok futbol kulübü, taraftar etkileşimini artırmak ve yeni bir gelir akışı yaratmak için NFT koleksiyonları başlattı. Vasco da Gama, Bahia, Santos ve diğerleri gibi takımlar, blockchain şirketleriyle ortaklaşa NFT koleksiyonlarını çoktan oluşturdular.

Ayrıca, bu yıl Ocak ayında 3 milyon reale NFT Bored Ape satın alan futbolcu Neymar Jr. gibi ünlü Brezilyalıların NFT'yi satın almaları, konseptin genel halka yayılmasına yardımcı oluyor. Hatta bazı şehirler, belediye NFT'lerini başlatmayı veya fon toplamak için başka eylemleri teşvik etmeyi düşünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ