Brezilya polisi bir gizli ilaç laboratuvarı işlettiği ve gelirleri aklamak için önde gelen kripto para birimi Bitcoin'i (BTC) kullanan bir adamı tutukladı.

Brezilya Polisi Bitcoin İle Kara Para Aklayan Şuçluları Tutukladı

Cointelegraph Brasil'in 24 Nisan tarihinde yaptığı açıklamada, Brezilya polisi bir gizli ilaç laboratuvarı işlettiği ve gelirleri aklamak için önde gelen kripto para birimi Bitcoin'i (BTC) kullanan bir adamı tutukladı.

Porto Alegre'deki Rio Eyaleti Ticaret Dairesi (Denarc) Devlet Dairesi'nin, 23 Nisan'da şüpheli bir uyuşturucu kaçakçısını kovalarken küçük bir evde gizli bir Bitcoin madenciliği laboratuarı kurduğu bildirildi.

Sitede, kolluk kuvvetleri yetkilileri, günde 24 saat çalışan 25 dijital para madenciliği makinesinin yanı sıra, tahmini değeri 250.000'den fazla (63.000 $) olan "sofistike" yazılım ve donanım buldu.

Polise göre, ekipmandan sorumlu olduğunu iddia eden kişinin “mekanı kiraladığını ve bir yatırım olarak Bitcoin ürettiğini bunun anormal olmadığını söyledi. Şüphelinin evdeki yasadışı elektrik gücünün kullanımı nedeniyle para cezası aldığı bildirildi .

Nisan ayının başlarında, Manhattan bölge avukatı, uyuşturucu sattığı iddia edilen ve milyonlarca doları bitcoin ile akladığı iddia edilen bir grup insanı işaret etti. Sanıklar, "Yüzbinlerce" sahte ilaç satıp satan Dark Web'de mağazalar işlettiği iddia ediliyor.

Son zamanlarda, bir Birleşik Devletler federal jürisi, kredi kartı bilgilerini çalmak için iki kötü niyetli siber suçluyu kötü amaçlı yazılım yaydığı konusunda suçlu buldu. Ayrıca virüslü bilgisayarların, kötü amaçlı yazılımı daha fazla yaymak için kullanılan, çalınan adreslere gönderilen milyonlarca e-postayla birlikte kullanılan 100.000'den fazla AOL e-posta hesabına kaydedildiği bildirildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ